Dom i Wnętrze

Dom drewniany w zasięgu Twoich możliwości finansowych!

Czy myślałeś kiedyś o budowie własnego domu? Z pewnością pierwszym skojarzeniem były olbrzymie koszty oraz dłużący się czas budowy? Na szczęście dzisiaj buduje się inaczej – wystarczy, że zdecydujesz się na budowę domu drewnianego całorocznego. Co warto wiedzieć o takim projekcie?

Dom drewniany, który nie opróżni Twojej kieszeni!

Domy drewniane to swoista nowość na polskim rynku nieruchomości – ich budowa oferowana jest przez wyspecjalizowane firmy. Z pewnością najważniejszą zaletą takiego domu jest krótki czas budowy. Szacuje się, że dom szkieletowy zostanie wzniesiony w okresie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy też deweloperskim. Producent domów szkieletowych zaproponuje nam szeroki wybór projektów domów – znajdziemy wśród nich domy parterowe z poddaszem do zabudowy, domy piętrowe. Każdy projekt uwzględnia również garaż lub podjazd. Ciekawą ofertę projektów znajdziemy na stronie

Wiele osób nie jest świadomych tego, że budowę domu drewnianego można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego materiału budulcowego. Elementem murowanym domu są jego fundamenty.
Dom drewniany całoroczny ma wiele systemów zabezpieczeń przed chłodem – zazwyczaj każdy producent oferuje swoim klientom różnorodna paletę materiałów dociepleniowych, które zostaną wykorzystane podczas budowy.

Dlaczego warto zainwestować w dom drewniany

Warto wspomnieć tu o kosztach budowy domu drewnianego. Szacuje się, że jego koszt jest o 35% niższy niż w przypadku domu murowanego o podobnej kubaturze. Oszczędność tego poziomu z pewnością wpłynie pozytywnie na nasza kondycję finansową. Podczas budowy warto także rozważyć przydomową oczyszczalnię ścieków lub panele słoneczne.

Previous ArticleNext Article