Ciekawe

Jak wygląda kurs na instruktora fitness?

Praca instruktora fitness to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych osób, które kochają sport. Aby zdobyć takie zatrudnienie nie trzeba wcale kończyć studiów. Wystarczy jedynie stosunkowo krótki kurs, który pozwala na zdobycie podstaw niezbędnych do wykonywania zawodu.

Jak zostać instruktorem?

Uprawnienia do wykonywania takiego zawodu można uzyskać dzięki kursowi instruktora fitness. Tego typu kursy są często organizowane przez różne firmy, uczelnie, a także kluby fitness. Należy jednak wybrać kurs, który umożliwi utrzymanie państwowego zaświadczenia, potwierdzającego posiadane umiejętności, ponieważ to daje większe szanse na znalezienie pracy.

Kurs instruktora fitness może skończyć każdy, kto jest aktywny i lubi ćwiczyć. Oczywiście aby prowadzić tego typu zajęcia, trzeba mieć bardzo dobrą kondycję i sprawne ciało. Drugą istotną kwestią są także posiadane umiejętności interpersonalne. Instruktor musi przekazywać wiedzę swoim uczniom i powinien robić to w życzliwy sposób. W tej pracy istotny jest także entuzjazm, ponieważ trzeba nieustannie zachęcać i motywować innych do wysiłku.

Jak wygląda kurs?

Kurs instruktora fitness będzie uzależniony od programu przygotowanego przez wybraną szkołę. Może trwać jedynie kilka dnia lub aż kilka miesięcy. W czasie zajęć na takim kursie można się nauczyć między innymi jak prawidłowo komponować ćwiczenia, dobierać je do danej grupy wiekowej, a także tworzyć układy choreograficzne w połączeniu z muzyką. Zazwyczaj na zakończenie odbywa się egzamin obejmujący wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Aby rozpocząć kurs zazwyczaj należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi zdolność do wykonywania intensywnych ćwiczeń. Czasem trzeba również posiadać zaświadczenie o uczestnictwie w tego typu zajęciach przez określony czas.

Gdzie można odbyć kurs?

Kursy instruktora fitness można odbyć między innymi na uczelniach wyższych takich, jak Akademia Wychowania Fizycznego, Polskiej Akademii Sportu, a także w Międzynarodowej Akademii Fitnessu & Aerobiku.

Poza tym kursy oferuje także bardzo wiele różnych firm oraz klubów fitness. Sprawdzając taką ofertę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na status dokumentów wydawanych przez wybraną firmę, tzn. czy będą one rzeczywiście dawały uprawnienia do wykonywania wymarzonego zawodu. Najlepiej również zainwestować w kurs, który będzie stał na odpowiednio wysokim poziomie. Na pewno nie będzie on łatwy do przejścia, ale jednocześnie dostarczy bezcennej wiedzy, niezbędnej do zostania dobrym instruktorem.

Artykuł powstał we wspłpracy ze specjalistami z Akademii Total Fit Center

Previous ArticleNext Article