Ciekawe

Jaki detektor gazu warto wybrać?

Ulatniający się gaz może stanowić bardzo duże zagrożenie, dlatego też warto postawić na porządny czujnik gazu, dzięki któremu można uniknąć zatrucia. Pamiętać należy o tym, że nawet najmniejsza ilość gazu znacząco zwiększa ryzyko wybuchu. Oryginalny czujnik gazu to najprostszy i najskuteczniejszy sposób, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Najlepszy detektor gazu dla profesjonalnych instalatorów

Zwykli domownicy korzystają ze sprawdzonych czujników gazu, z kolei instalatorzy mają do dyspozycji profesjonalny detektor gazu. Dzięki temu prostemu urządzeniu instalatorzy mogą sprawdzić, czy w danym pomieszczeniu nie doszło do wycieku gazu z przewodów, butli i różnorodnych urządzeń gazowych.

Oryginalny detektor gazu od renomowanego producenta pozwoli błyskawicznie wykryć nawet najdrobniejsze usterki. Na bezpieczeństwie klientów nigdy nie można oszczędzać, dlatego też warto postawić na solidny sprzęt z tzw. wyższej półki.

Jaki detektor gazu ziemnego jest godny uwagi?

Dobry sprzęt powinien charakteryzować się szerokim progiem czułości (50 ppm lub 100 ppm) i koniecznie musi być wyposażony w regulację czułości oraz wskaźnik optyczny. W najlepszych modelach stopniowo zwiększa się dźwięk alarmowy, gdy stężenie gazu się zwiększa. Dzięki takiej prostej funkcjonalności bardzo szybko można ustalić miejsce wycieku gazu.

Doświadczeni instalatorzy powinni postawić na detektor, który automatycznie przeprowadza specjalistyczne testy sensora zaraz po uruchomieniu. Warto postawić na sprzęt z certyfikatami i pełną gwarancja od producenta. Unikać należy urządzeń od nieznanych producentów, które bardzo często można znaleźć w korzystnej cenie na aukcjach internetowych. Dobry detektor powinien spełniać normę PN – EN 50194.

Gdzie sprawdzi się detektor gazu?

Detektory gazu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, które wyposażone są w ogrzewanie gazowe. Można je wykorzystać również w kuchenkach albo w garażach, gdzie znajdują się samochody zasilane LPG.

Dobry detektor powinien uruchomić się już przy 15% stężeniu, która jak powszechnie wiadomo jest dolną granicą wybuchalności gazu. Jeżeli chodzi o montaż, to detektor powinien znajdować się na ścianie przy samym suficie (co najmniej 5 metrów od urządzenia).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Pascal Polska

Previous ArticleNext Article