Ciekawe

Jazda konna – co na głowę?

Jeździectwo to bardzo piękny, wręcz spektakularny, sport, w którym oprócz doskonałych umiejętności liczy się też wspaniała prezentacja. Zwierzęcia i jeźdźca. Zwłaszcza dla pań kwestia wyglądu ma kluczowe znaczenie, także w przypadku jazdy konnej. Dlatego warto pomyśleć o efektownych dodatkach, które wpływają na całość kreacji.

Kaski i toczki to podstawa

Oczywiście podstawą, jeśli chodzi o nakrycia głowy jeźdźca, są tradycyjne i eleganckie toczki. Coraz bardziej wypierane przez nowoczesne kaski, które doskonale chronią głowę podczas upadku. Przekonamy się, że kask do jazdy konnej też może wyglądać bardzo stylowo.

Przykładem takiego pięknego przedmiotu spełniającego standardy bezpieczeństwa jest brązowy kask Shadowmatt od Samshield. Zamiast nieestetycznych otworów zewnętrznych, kask Samshield posiada kanały z przodu i z tyłu, przez które odbywa się optymalny przepływ powietrza, chroniący przed nadmiernym ogrzewaniem głowy. Kask nie tylko skutecznie chroni, ale też pięknie się prezentuje na głowie. Wystarczy dobrać do niego eleganckie bryczesy jeździeckie, lekką koszulkę i skórzane buty – i stylowa kompozycja jest gotowa.

Czapki, czapeczki i kapelusze

Producenci odzieży sportowej proponują też różnego rodzaju czapki i kapelusze, które przydają się zawsze w świecie stadniny. Podczas samej jazdy lepiej mieć na głowie kask, ale w innych sytuacjach można nałożyć piękny kapelusz słomkowy (romantyczny i nawiązujący do klimatów w stylu retro) czy zimowe czapki z pomponem.

Dla damy

Prawdziwa dama natomiast może nałożyć na włosy siatkę (na przykład Crystal od Busse). To ozdoba w dawnym stylu, przywołująca tradycyjną modę jeździecką. Drobna siateczka z elegancko upiętą wstążką to urocza i stylowa dekoracja. Jakby w stylu wieczorowej elegancji.

Previous ArticleNext Article