Dom i Wnętrze

Łóżko z drewna czy z płyt meblowych? Które okaże się lepszym wyborem?

Decydując się na kupno łóżka musimy uwzględnić wiele czynników: przede wszystkim to, że producenci oferują nam obecnie tysiące interesujących modeli wykonanych z różnorodnych materiałów. Które z nich okaże się dla nas najlepsze? Zanim podejmiemy decyzję o kupnie koniecznie zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania!

Materiały wykorzystywane w stolarce meblowej

Podczas tworzenia mebli do mieszkania wykorzystywane są zasadniczo dwa rodzaje materiałów: desek meblowych oraz litego drewna. Deski meblowe są wykorzystywane najczęściej jako materiał łatwy w produkcji, niedrogi oraz względnie wytrzymały. Deski meblowe dłużą do tworzenia rozkładanych kanap oraz tapczanów. W przypadku litego drewna możemy liczyć na materiał o wysokiej odporności na uszkodzenia, wnikanie brudu, zniekształcenia. Łóżko drewniane do sypialni wykonane z litego drewna z pewnością będzie cieszyło oczy eleganckim wyglądem przez dziesiątki lat. Łóżko drewniane to idealna opcja dla osób pragnących samodzielnie wybrać materac – ramy drewniane oferowane są przez topowych producentów i tworzone z takich gatunków drzew jak sosna, dąb, buk. Producenci mogą dodatkowo zaproponować pokrycie drewna bejcami czy lakierami dla ich lepszej ochrony.

Gdzie kupować, aby nie żałować?

Coraz więcej klientów poszukuje mebli sypialnianych w sieci. Jednym z ciekawszych dostawców jest bez wątpienia marka Notodo, specjalizująca się w meblach drewnianych, jak również w materacach. W przypadku łóżek drewnianych Notodo znajdziemy modele z wewnętrznymi komorami, wysuwanymi szufladami, tapicerowanymi zagłówkami czy półautomatycznymi stelażami. Możliwe jest również wykonanie konkretnego mebla na podany przez klienta wymiar. Dzięki temu łóżko zostanie idealnie wpasowane w pomieszczenie.

Previous ArticleNext Article