Ciekawe

Joga i medytacja – sposób na skuteczne wyciszenie

Joga to znana od tysiącleci filozofia życiowa, praktykowana początkowo w Indiach, a w późniejszym okresie również na całym świecie. Obejmuje nie tylko specjalistyczne ćwiczenia rozciągające, ale też odpowiednią dietę, metody medytacji oraz kodeks zasad, którymi powinniśmy kierować się w życiu. Coraz więcej Polaków stosuje jogę jako sposób na relaks, odpoczynek oraz polepszenie swojego zdrowia. Jak to możliwe, że joga wpływa na tak wiele sfer naszego życia?

Czym jest joga?

Joga to zbiór tysięcy pozycji, których regularne wykonywanie ma wpływać na gibkość naszego ciała, działanie wewnętrznych narządów oraz na nasze samopoczucie. Stopniowe przekraczanie granic własnego ciała daje satysfakcję, ale przede wszystkim pozwala na obserwowanie zmian zachodzących w organizmie. Regularne stosowanie jogi sprawi, że będziemy znacznie spokojniejsi, wypoczęci. Joga pozytywnie wpłynie też na nasz umysł: podczas skupiania się na prawidłowym wykonaniu kolejnego zadania na macie konieczne jest kontrolowanie naszego oddechu oraz skupienie się na sobie. Dzięki temu coraz szybciej zaczniemy uczyć się oczyszczać umysł i skupiać się na najistotniejszych aspektach. Z pewnością problem oddychania podczas jogi jest bardzo ważny: lekarze nie raz powtarzali, że oddychamy płytko, niestarannie. Joga uczy głębokich wdechów i wydechów, prawidłowej pracy przepony.

Czy możemy uprawiać jogę samodzielnie?

Tak, o ile wcześniej trenowaliśmy pod okiem doświadczonego trenera jogi. Jeśli nigdy wcześnie nie mieliśmy do czynienia z tym rodzajem ćwiczeń konieczne jest, abyśmy zapisali się na zajęcia. Samodzielne początki mogą okazać się powodem kontuzji!

Informacje o jodze, medytacji oraz możliwościach jakie daje wyciszanie umysłu znajdziesz na portalu Parasfera. Czeka tam również na Ciebie wróżba SMS, która zostanie przygotowana  specjalnie dla Ciebie przez doświadczoną wróżkę współpracującą z portalem.

Previous ArticleNext Article