Aktywność fizyczna bez wątpienia wpływa na nasz organizm niezwykle korzystnie. Nie można jednak zapominać o tym, że nie brakuje sytuacji, kiedy jednak należy z niej zrezygnować. Kiedy trening trzeba odłożyć na później?
Musimy pamiętać o…
Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że nigdy nie ćwiczymy choćby z niewielką infekcją. Nawet prozaiczny katar powinien nas skłonić do tego, aby z treningu zrezygnować. Organizm walczący z infekcją – nawet tak niegroźną jak zwykłe przeziębienie – jest mocno osłabiony. Dodatkowe jego obciążenie treningiem fizycznym może sprawić, że z infekcją walczyć będzie dłużej. Do tego większe jest wówczas ryzyko kontuzji, która z treningu może wykluczyć na jeszcze dłużej.
Kiedy jeszcze nie podejmujemy treningu?
Podejmowanie treningu jest również zabronione wtedy, kiedy zmagamy się z urazem. Wszelkie kontuzje niestety wymuszają na nas przerwę w treningach. Trzeba o tym pamiętać i nigdy nie łamać tej zasady. Trenowanie z urazem może go pogłębić. Z uwagi na to, że ruch ciała ulega wówczas zmianie jesteśmy bardziej narażeni także na kolejne urazy. W efekcie może okazać się, że trenować nie będziemy dłużej.
Zaleca się rezygnację z treningu także wówczas, gdy temperatura powietrza jest niezwykle wysoka. Upały bardzo obciążają nasz organizm i zmuszają do ogromnego wysiłku. Dlatego o wiele rozsądniej jest zrezygnować przynajmniej z intensywnych ćwiczeń do momentu, kiedy temperatura powietrza chociaż trochę się zmniejszy.
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Nigdy jednak nie należy podejmować jej za wszelką cenę. Wymienione sytuacje powinny skłonić nas do rezygnacji z treningu.
Sprawdź również http://artisclub.pl