Ciekawe

Księga gości, obowiązkowy dodatek do każdego wesela

Księga gości weselnych – forma stara jak świat.

Znamy rysunki na ścianach skalnych zostawione przez naszych przodków. Oni też chcieli coś przekazać, coś zostawić po sobie. Formuła jest stara jaka stara jest nasza cywilizacja. Czasem to po prosty zwykły podpis, pamiątkowe zdjęcie, jakiś krótki wierszyk czy sentencja. Wbrew pozorom wartość sentymentalna takich śladów jest duża i rośnie ona z biegiem lat. Nie będzie to nic nowego jeśli napiszę, że na weselu para młoda chce mieć podobną pamiątkę obrazującą miejsce, czas i skład osobowy biesiadników. Księga pamiątkowa? No tak, najprostsza niewymagająca forma i na pewno bardzo skuteczna. Goście podchodzą składają podpisy, czasem życzenia, czasem żart. Są też inne formy, czasem ekstrawaganckie, czasem bardzo śmieszne.

Największy wybór ksiąg na targach ślubnych

W Internecie znajdziecie nieskończoną ilość pomysłów na Waszą księgę gości, jednak nawet najładniejsze zdjęcie produktu w Internecie w rzeczywistości może wygląd trochę inaczej. Jeśli zdecydowaliście się już na to, że na Waszym weselu pojawi się księga gości warto wybrać się na dowolne targi ślubne, które organizowane są w każdym większym mieście przynajmniej raz w roku (najczęściej styczeń) Na takich targach ślubnych zawsze swoje propozycje prezentują firmy specjalizujące się w dekoracjach, druku zaproszeń czy też fotografii.

Księga gości weselnych w formie wklejonych zdjęć

Ciekawą propozycją jest fotobudka. Pełni rolę takiej hybrydy. Jest w pełni zautomatyzowanym urządzeniem, który robi zdjęcia i drukuje je w kilkanaście sekund dając dużo zabawy gościom oraz stwarza możliwość zostawienia po sobie pamiątki. „Mimo swobody w doborze formatu wydruku państwo młodzi decydują się najczęściej na pakiet z wydrukiem 2 takich samych pasków zdjęć. Jeden pasek goście weselni zachowują dla siebie, a drugi pasek wklejają do specjalnie przygotowanej księgi pamiątkowej, gdzie mogą prócz swoich zdjęć wpisać życzenia”.

Księga gości weselnych – podpisana gitara.

Kolejną formą pamiątkowej księgi gości weselnych może być jakiś przedmiot, ozdoba, coś wartościowego w sensie sentymentu, co goście mogą podpisać. Stara gitara, czy inny instrument, płyty winylowe, coś co z dumą możemy później powiesić na ścianie lub postawić w gablocie. Tutaj ważną rzeczą jest to, żeby przedmiot, który podpisywać będą goście mógł później spełniać rolę również ozdobną. Podpisane stare prześcieradło nie będzie najlepszą formą „ księgi weselnej”. Raczej nie powiesimy go w salonie, a goście prawdopodobnie nie odbiorą poważnie takiej formy księgi pamiątkowej. Można podpisać kamienie, umieścić je w wazonach i traktować później jako ozdobę. Można wspólnie z gośćmi namalować obraz. Tutaj uwaga – trzeba solidnie się do takiego wyzwania przygotować. Sztaluga, farby, rama, płótno (lub inny nośnik) powinny być wysokiej jakości, tak żeby takie dzieło później latami mogło zdobić naszą ścianę.

Księga gości weselnych – opowiadanie pisane starą maszyną do pisania.

Innym, ciekawym pomysłem jest maszynopis. Proponuję postawić starą maszynę do pisania, gdzie goście mogą dać upust swoim fantazjom, a gotowy tekst można oprawić i po latach wrócić do czytania. Prosząc gości o udział w zabawie z maszyną do pisania ciekawą propozycją jest napisanie opowiadania, gdzie goście sami tworzą fabułę nie mając wpływu na to co napisze następny gość siadający do maszyny. Ustalmy np. że każdy z gości może napisać tylko 5 zdań.

Księga gości weselnych – zasady dobrej zabawy.

Bez względu na to jak popuścimy wodze fantazji jest kilka zasad, które musimy przestrzegać. Miejsce, gdzie goście będą dokonywali wpisu do księgi weselnej, czy będą ją właśnie tworzyć musi być ogólnie bardzo dobrze dostępne, oświetlone, gdzie warunki do pracy będą względnie najlepsze. Wszyscy goście muszą być dobrze poinformowani o formie księgi pamiątkowej, oraz jak ją będziemy tworzyć. Proponuję wyznaczyć jedną osobę, która dopilnuje sprawnego przebiegu zabawy z księgą pamiątkową. Czasem wystarczy 2 godziny, żeby wszyscy mogli zostawić po sobie ślad lub twórczo dołożyć się do przygotowania pamiątki. W przypadku zabawy w produkcję malowidła, ważne jest to, żeby praca przy obrazie nie pobrudziła kreacji(dlatego ważna jest pomoc osoby odpowiedzialnej za przygotowanie takiej formy księgi). Zabawa może być przednia i fotograf będzie miał na czym zawiesić swe szklane oko.

Previous ArticleNext Article