Dom i Wnętrze

Łóżka drewniane – jakie są ich zalety?

Niezmiennie od wielu lat to lite drewno jest najchętniej wybieranym materiałem, z którego tworzone są meble. Klienci cenią drewno za jego wytrzymałość, wyjątkowy wygląd, elegancję oraz cenę dopasowaną do naszego portfela. Drewniane meble sprawdzają się w każdym wnętrzu: nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym. Warto więc przyjrzeć się z bliska meblom drewnianym i wybrać taki model łóżka, który pozwoli nam skuteczne odpocząć i zmieni oblicze naszej sypialni!

Wytrzymałość, elegancki wygląd

Łóżka drewniane tworzone są z takich gatunków drzew jak sosna, buk, dąb, klon. Surowce te są niezwykle odporne na uszkodzenia, zarysowania, a stolarze dodatkowo zabezpieczają je bejcami oraz lakierami. Drewno posiadaj wysoką gęstość, przez co jest także odporne na odkształcenia czy łamanie. Kolor drewna można zmieniać zgodnie z oczekiwaniami klientów – pomogą w tym różnokolorowe bejce. Najbardziej cenione jest jednak drewno w naturalnych kolorach.

Gdzie sprawdzą się łóżka drewniane? Najlepiej prezentują się one w przestronnych sypialniach, nie ma jednak przeciwwskazań, aby umieszczać je także w mniejszych pomieszczeniach czy pokojach dzieci. Łóżka drewniane są chętnie stosowane w hotelach, hostelach czy pensjonatach.

Previous ArticleNext Article