Motoryzacja

Raport TUV 2013: Mazdy mało awaryjne

Mazdy z roku na rok są coraz chętniej kupowane. Decyduje o tym nie tylko ich stylistyka, ale również sposób ich prowadzenia, a także fakt, ze stosunkowo rzadko się psują. Z raportu TUV 2013 wynika, że te japońskie samochody są niemal bezawaryjne. Doceniają to także klienci.

Mazda najlepsza

Raport TUV 2013 został przeprowadzony na podstawia analizy ponad 8 mln badań rejestracyjnych realizowanych w okresie lipiec 2011-czerwiec 2012. W kategorii samochodów eksploatowanych przez 2-3 lata Mazda 3 zajęła 2. miejsce. Wśród starszych roczników wysoko uplasowała się Mazda MX5. Dobra opnie o Mazdach mają również ich właściciele, którzy coraz chętniej kupują te japońskie samochody. Kiedyś były one egzotyczne na naszych ulicach, a salonów, w których można je było kupić było jak na lekarstwo. Dziś jest na szczęście inaczej. W ciągu niecałej dekady odkąd marka pojawiła się na polskim rynku, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów. Trudno znaleźć kierowcę, który przeszedłby obojętnie obok Mazdy. Wyróżniają się one elegancką sylwetką i doskonałymi osiągami. Dziś widok Mazdy nikogo już nie dziwi, a kierowcy chętnie w nie inwestują, bo uchodzą za niezawodne i bezpieczne. Nie trzeba nikogo przekonywać, ze to jedne z ważniejszych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę podczas kupna samochodów.

Bezpieczeństwo i ekonomia

Mazdy są bardzo bezpieczne, a to za sprawą zastosowania blachy o podwyższonej odporności, dzięki której samochody są bardzo przyjazne w prowadzeniu i świetnie sprawdzają się na różne trasy. Do tego są bardzo ekonomiczne. Do ich produkcji wykorzystano silniki atmosferyczne, w których wykorzystywane są najnowsze rozwiązania technologiczne. Nie bez znaczeni są systemy wspomagające bezpieczeństwo, np. i-stop. Jego działanie polega na tym, że w trakcie dłuższego postoju silnik wyłącza się, a jego ponowne uruchomienie jest bardzo łagodne. To sprawia, że stojąc w korku, praktycznie nie zużywa się paliwa. Przydatne są także systemy wspomagające bezpieczeństwo, jak np. Driver Alert, który wykrywa znużenie kierowcy, a w przypadku, kiedy ten staje się zbyt senny, włącza się sygnał alarmowy. Pomocny jest także asystent pasa ruchu. Jeśli samochód zaczyna zjeżdżać na sąsiadujący pas, włącza się sygnał alarmowy. Z kolei system wspomagający hamowanie chroni przed kolizjami. Kiedy poprzedzający nas samochód znajduje się w zbyt bliskiej odległości, Mazdy zaczynają hamować. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.
Zobacz jak prowadzi się Mazdy. Umów się na jazdę próbną: http://tarnowskie.mazda-dealer.pl

Previous ArticleNext Article