Motoryzacja

Auto zastępcze z OC Ruda Śląska: stłuczka to nie jest koniec świata

Oczywiście, wzięcie udziału w jakimkolwiek zderzeniu drogowym wcale do przyjemnych nie należy, jednak nie musi ona oznaczać końca świata. Wręcz przeciwnie, jeśli szybko zajmiesz się wszystkimi formalnościami, szybko będziesz mógł zapomnieć, że miałeś jakieś niedogodności na drodze.

Zgłoś się do ubezpieczyciela zaraz po całym zdarzeniu

Jeżeli jesteś poszkodowanym w wypadku, wtedy możesz otrzymać odszkodowanie za straty z ubezpieczenia OC sprawcy. Aby tak się stało, musisz jak najszybciej po całym zajściu, zgłosić się do swojego ubezpieczyciela i poinformować go o zaistniałej sytuacji. Co ważne, z powodu tego, że w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód, nie musisz szukać ubezpieczyciela sprawcy, twoje towarzystwo ubezpieczeniowe zajmie się wszystkim za ciebie. Musisz jednak posiadać dane kierowcy, który doprowadził do zdarzenia, informacje o jego samochodzie oraz numer i nazwę ubezpieczenia. Twój ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, a później rozliczy się z konkretną firmą.

Jak chcesz się rozliczyć z ubezpieczycielem?

Zastanów się, jak chcesz rozliczyć się z ubezpieczycielem. Możesz zdecydować się na otrzymanie gotówki lub naprawę bezgotówkową, w której oddajesz samochód do wyznaczonego warsztatu, a oni już otrzymują pieniądze bezpośrednio od ubezpieczyciela. Niezależnie od tego, musisz poczekać z wszelkimi naprawami na przedstawiciela firmy, który udokumentuje straty i przygotuje wycenę. Niestety, często zdarza się, że naprawa gotówkowa okazuje się droższa niż wycenił ubezpieczyciel, a jeśli nie odwołaliśmy się od jego decyzji, będziemy musieli dopłacić sami. Co więcej, warto również poprosić o auto zastępcze z OC Ruda Śląska.

Naprawiaj samochód, a w tym czasie weź auto zastępcze

To bardzo ważne, żeby wiedzieć, że w przypadku zdarzenia na drodze, na czas unieruchomienia oraz naprawy twojego samochodu przysługuje ci auto zastępcze z OC Ruda Śląska. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i nie korzysta z tego udogodnienia, a jest ono zazwyczaj bardzo pomocne, bo nie musimy borykać się z problemem logistycznym w postaci braku pojazdu, czasem nawet do kilku tygodni. Samochód taki najlepiej wypożyczyć w warsztacie, w którym naprawiamy samochód, aby ubezpieczyciel mógł się rozliczyć bezpośrednio za wszystko właśnie z tą firmą. Ciebie nie interesują wtedy żadne formalności.

Previous ArticleNext Article