Ciekawe

Rozwiń skrzydła i zostań twórcą oryginalnym

Jaka jest sztuka współczesna? Intertekstualna, odważna, bezgraniczna. Odwołująca się do tradycji w niezwykły sposób. Stworzona bardziej z fragmentów niż dążąca do całości. Odrzucająca wielkie narracje. Zaangażowana w naszą rzeczywistość. To także działalność skierowana w przyszłość. Ku temu, co nasz czeka i co jeszcze przed nami. To sztuka futurystyczna, ale i nieco fantazyjna, taka w duchu science fiction.

Murale, które wyrażają rzeczywistość

Współczesna sztuka wychodzi poza oficjalną przestrzeń galerii. Zbliża się maksymalnie do zwykłych ludzi, do ich codziennego życia i trudnej powszechności. W dużej mierze ma charakter refleksyjny. Wystarczy pójść na spacer i spojrzeć na awangardowe murale, które coraz częściej pojawiają się w naszych miastach. To często dzieła na najwyższym poziomie artystycznym. Mówiące wiele o nas samych, o naszej kulturze, naszych lękach i marzeniach.

Gry, które wyrażają marzenia

Ważnym obszarem sztuki współczesnej jest szeroko rozumiana fantastyka. Literacka, filmowa, ale także ta związana z grami. Te ostatnie stają się coraz bardziej symbolem naszej współczesnej reakcji na szarą rzeczywistość życia codziennego. Powstają coraz doskonalsze gry, cechujące się artyzmem. Umożliwiają to w pełni nowoczesne programy jak Blender.

Kurs Blender

Proponowany przez CG Wisdom kurs Blender naprawdę pomoże rozwinąć skrzydła w sferze tworzenia artystycznych modeli do gier. Nauczymy się tutaj m.in.: modelowania High Poly i Low Poly, teksturowania, mapowania UV, wypalania map w xNormal, poprawnego eksportu FBX.

CG Wsdom oferuje nam trzy wersje kursu: tworzenie modeli do gier (odpowiedni dla początkujących), tworzenie modeli 3d do gier – tarcza oraz tworzenie modeli do gier – skrzynia ze złotem.

Previous ArticleNext Article
ssies.pl 2016.org lun.pl