Dom i Wnętrze

Krok bliżej do natury

Krok bliżej do natury

Ogród to pomost do natury. Tkwiąc w murach domów i biur, wiecznie zagonieni i zapracowani nie mamy czasu, żeby na chwilę się zatrzymać, zapatrzeć w niebo i odciąć się od monitorów i ekranów. Posiadanie własnego ogrodu to najlepsza sposobność, żeby odetchnąć pełną piersią, bez konieczności wyjeżdżania za miasto. Odpowiednie zaaranżowanie przydomowej przestrzeni może napełnić Cię ożywczą energią, jakiej nie da Ci odpoczynek w czterech ścianach. Sprawdź co zrobić, by poczuć się w swoim ogrodzie jak na wakacjach pośród górskich łąk.

Królestwo roślin

Najmodniejsze aranżacje ogrodowe mocno zaznaczają dziką moc natury – odchodzi się od misternie przystrzyżonych krzewów i rabat kwiatowych na rzecz luźnych, trawiastych kompozycji. Kwiaty, które wcześniej dominowały w ogrodach, takie jak bratki, malwy czy róże ustępują miejsca polnym okazom, takim jak maki, chabry czy wrzosy. Oczko wodne albo fontanna zbudowana z kamieni ciekawie urozmaici przestrzeń, nawiązując do górskich, naturalnych potoków. Budując ścieżki i inne elementy architektury ogrodowej, wykorzystaj naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno.

Miejsce dla siebie

Aranżując ogród nie możesz zapominać o jego praktycznym wymiarze. Wybierając meble miej na uwadze, że muszą one przetrwać próbę czasu, co w przypadku wyposażenia wystawionego na ciągłe działanie czynników zewnętrznych jest kluczowym kryterium. Optymalnym wyborem będą luksusowe meble ogrodowe z technorattanu. Rattan syntetyczny do złudzenia przypomina naturalny materiał pozyskiwany z palm rotangowych, ale cechuje się większą odpornością i wytrzymałością. Technorattanowe meble są odporne na opady, skrajne temperatury oraz promieniowanie UV, a dodatkowo ich wizualna strona zachwyca modnym designem.

Previous ArticleNext Article