Ciekawe

Samochody powypadkowe – wycena napraw

Wypadków na polskich drogach nie brakuje. Ich najczęstszym wynikiem są obrażenia ciała oraz rozbite samochody.

W przypadku samochodów właściciele mogą zadecydować, czy samochód ma zostać zezłomowany czy też podejmą się naprawy. Aby jednak do niej doprowadzić konieczne jest określenie szkód i ich wycena – tym zajmuje się wykwalifikowany pracownik ubezpieczalni samochodowej. Niestety, powszechną praktyką jest zaniżanie ceny naprawy, przez co właściciel może dołożyć z własnej kieszeni lub też całkowicie zrezygnować z napraw.

Wiele osób decyduje się na złomowanie w skupach. W Polsce działa ich naprawdę dużo, dlatego opcja ta jest dostępna i ekonomiczna – szczególnie, kiedy wartość naprawy przekracza wartość samochodu.

Co zyskuje właściciel samochodu po oddaniu starego samochodu do skupu?

Przede wszystkim właściciel pozbywa się dużego problemu – samochody powypadkowe stanowią spore utrudnienie. Można je próbować naprawiać, jednak często kwota napraw może znacząco uszczuplić stan naszego portfela. Podczas oddawania samochodu na skup aut powypadkowych otrzymuje zwrotnie: zaświadczenie o przyjęciu samochodu do demontażu, anulowany dowód rejestracyjny oraz tablice, anulowaną kartę pojazdu, jeśli była.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Oltomax – skup samochodów powypadkowych Będzin.

Previous ArticleNext Article