Dom i Wnętrze

Sofa do loftów, czyli sofa do zadań specjalnych

Sofa to ten element salonu, który świeci zdecydowanie najjaśniej. Jej odpowiednie dobranie potrafi zmienić cały wystrój wnętrza. Jest to też dobry pomysł na nadanie mu nowego wydźwięku. Jednym z najciekawszych miejsc, do których możemy dobierać sofy, są lofty. Ten oryginalny i niepowtarzalny klimat wymaga indywidualnych rozwiązań. Jakie zatem sofy będą pasowały? Czym kierować się podczas wyboru sofy do loftów? Odpowiedzi poniżej.

Jaki styl?

Pierwszym pytaniem, jakie pojawia się podczas wyboru sofy do loftu, jest to o styl mebla. Sofa do loftów powinna być minimalistyczna, prosta i mieć odpowiednie materiały. Doskonale prezentować się w lofcie będzie drewno — szczególnie te postarzane czy lite kawałki drewniane. Warto również wybierać sofy z wysokojakościowych materiałów, o czym bardzo łatwo jest zapomnieć, skupiając się na designie. Sofa do lotów powinna być również funkcjonalna. Opcja rozkładania czy spania z pojemnikiem do przechowywania będzie strzałem w 10. Ciekawym pomysłem jest również sofa na metalowych nóżkach, która idealnie wkomponuje się w surowe ściany czy inne metalowe elementy.

Kolor sofy

W tak oryginalnych wnętrzach, jak lofty liczy się każdy akcent. Tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na kolor sofy, którą zamierzamy tam umieścić. Sofy do loftów utrzymane w ciemnej kolorystyce będą pasować idealnie. Grafit, czerń, zimny błękit lub szarości również doskonale sprawdzą się w takich przypadkach. Jeśli we wnętrzu mamy żółte lub złote elementy warto wybrać sofę w pastelowej — np. miodowej żółci.

Dodatki do sof

Dodatki do sofy będą małym, ale zauważalnym elementem. Warto dobierać sofę w ten sposób, aby nie była krzykliwa i możliwe było ułożenie na niej dodatkowych poduszek czy zestawienie jej z metalową lampą. Warto również przed zakupem sprawdzić inspiracje np., na stronie producenta czy sklepu, gdyż można znaleźć tam wiele ciekawych pomysłów.

Previous ArticleNext Article