Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Wyposażenie swojego ogrodu w meble ogrodowe to świetny pomysł – dzięki nim możliwe będzie odpoczywanie w słońcu i wieczorami, upajając się zapachem kwiatów i korzystając z pięknej pogody. Coraz więcej uwagi przykładamy do tego, jakie meble pragniemy kupić – większość Polaków jest zdania, że cena nie musi być niska, ale ważna jest wysoka jakość kupowanego produktu.
Poznaj zalety mebli technorattanowych

Największym zainteresowaniem cieszą się meble ogrodowe z technorattanu – cenione są one przede wszystkim za swój estetyczny wygląd. Technorattan stworzony został jako zamiennik naturalnego rattanu – duża eksploatacja lasów palmowych sprawiła, że degradacja środowisk naturalnych była olbrzymia. Technorattan stworzony został z włókien syntetycznych, niezwykle odpornych na działanie promieniowania słonecznego, zmiennych warunków pogodowych. Włókna technorattanowe są odporne na zmienne temperatury, przez co meble wykonane z tego materiału mogą być przechowywane zimą na świeżym powietrzu. Zaletą technorattanu jest także jego odporność na wnikanie brudu. Brud powierzchniowy usuniemy z łatwością przy pomocy wilgotnej ściereczki.
Meble technorattanowe nie tracą swojego koloru – wynika to z faktu, że są one malowane w masie, dlatego utrzymują swój kolor niezmiennie przez wiele lat. Warto dodać, że technorattan podlega całkowitemu recyklingowi!

88-47-1428671269_d33e04827b811538

Meble z litego drewna

Innym rodzajem chętnie kupowanych mebli ogrodowych są meble drewniane. Meble tego typu najlepiej prezentują się w dużych ogrodach – na niewielkiej powierzchni mogą one dawać poczucie przytłoczenia przestrzeni. Meble drewniane są specjalnie zabezpieczone przed działaniem promieniowania słonecznych. Producenci często używają również bejc i lakierów, aby drewno nie chłonęło wilgoci ani brudu. Meble drewniane są również niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Previous ArticleNext Article