Dom i Wnętrze

Za co pokochaliśmy meble designerskie?

Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że meble designerskie budzą w ostatnich latach duże zainteresowanie. Jeśli więc jakieś pytanie czeka na to, abyśmy je postawili, z pewnością jest to pytanie o to, co jest ich znakiem rozpoznawczym, a tym samym – co sprawia, że zyskują one sobie tak dużą popularność.

 

Meble designerskie – piękne i… proste

Już pierwszy kontakt z meblami określanymi jako designerskie może być wystarczający do tego, aby obalić mity, jakie nagromadziły się na ich temat. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że już na tym etapie możemy uświadomić sobie, jak dużym ich atutem jest prostota. Meble te są nowoczesne i proporcjonalne, wolne od niepotrzebnych ozdobników, a jednocześnie na tyle ciekawe, że same w sobie stają się one ozdobami. Charakteryzuje je styl bardzo prosty, niekiedy nawet minimalistyczny, zabawy z formą są jednak na tyle oryginalne i inspirujące, że jednocześnie mamy do czynienia z meblami, które są w stanie wkomponować się w każde wnętrze.

 

Funkcjonalność w teorii i praktyce

Informacja o tym, że meble designerskie są rozwiązaniami w pełni funkcjonalnymi, może szokować osoby, które wcześniej nie miały z nimi do czynienia. Prawdą jest to, że ich twórcy zwracają uwagę na ich atrakcyjny wygląd i uważają, że tylko on uzasadnia pojawienie się mebla w sprzedaży. Osoby te nie zapominają jednak również o tym, że mebel musi być przyjazny jego użytkownikowi, to zaś sprawdza, że funkcjonalność nigdy nie jest zaniedbywana. Jeśli mebel tylko zdobi, nazywanie go designerskim jest więc sporym nadużyciem.

 

Nie tylko do salonu

Meble designerskie z powodzeniem mogą być postrzegane jako powiew świeżości. Pozwalają na nowo spojrzeć na kwestie związane z pięknem i funkcjonalnością. Co przy tym szczególnie ważne, sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również w każdym innym pomieszczeniu, w którym chcemy je widzieć.

Previous ArticleNext Article