Dom i Wnętrze

Tarasole – coraz częściej wybierane przez Polaków

Decydując się na tarasolę w ogrodzie zazwyczaj myślimy wyłącznie o ochronie naszej głowy i skóry przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy deszczem. Okazuje się jednak, że tarasole posiadają również inne zalety: mogą znacząco wpłynąć na estetykę tego miejsca i całkowicie ją odmienić. Czy warto zainwestować w tarasolę? Zdecydowanie tak!

Funkcjonalny taras również jesienią

Tarasola to nic innego jak profesjonalne zadaszenie tarasu lub wybranego kawałka ogrodu. Dzięki tej konstrukcji możliwe jest chronienie się przed silnym promieniowaniem słonecznym czy też deszczem. Tarasole są coraz chętniej wybierane jako funkcjonalny dodatek, którego wzniesienie nie wymaga żadnych pozwoleń budowlanych. Dzięki tarasoli będziemy mogli cieszyć się bliskością ogrodu również jesienią!

Konstrukcja tarasoli składa się z aluminiowych profili odpowiednio zabezpieczonych przed zniszczeniem, wnikaniem wilgoci czy pojawianiem się rdzy. Niezwykle istotne jest to, że przy minimalnej ilości podpór możliwe jest zadaszenie sporej powierzchni tarasu czy ogrodu. Nie ma konieczności zdobywania pozwoleń na budowę – tarasole możemy wznieść bez problemu bez tego dokumentu.

Baldachim, który zwraca uwagę

Kluczowym elementem tarasoli jest zadaszenie – baldachimy tworzone są z tkanin technicznych, najczęściej polipropylenowych, których włókna są odporne na ścieranie, wnikanie wilgoci czy brudu. Baldachim został również odpowiednio zabezpieczony przed nagrzewaniem się, przez co nie odczujemy dyskomfortu siedząc w jego cieniu. Szczegółowe informacje techniczne znajdziemy na stronie tarasola.pl. Baldachim może być płaski lub też dwuspadowy. Wybór konkretnego modelu należy do nas.

Aby wzbogacić przestrzeń tarasu możemy wykorzystać również elementy dodatkowe, takie jak panele boczne czy też promienniki ciepła.

 

 

Previous ArticleNext Article