Dom i Wnętrze

Zastosowania drzwi przesuwnych

Z drzwiami przesuwnymi spotykamy się na każdym wręcz kroku. Nadają się one doskonale do montażu w każdym pomieszczeniu, są uniwersalne. Szczególnie powszechne jest zastosowanie ich wersji produkowanej ze szkła. Gdzie i w jaki sposób możemy umieścić w naszym domu drzwi przesuwne?#

Zewnętrzne i wewnętrzne

Drzwi przesuwne szklane możemy znaleźć zarówno we wnętrzach, gdzie pełnią rolę przegród pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Doskonale spełniają także rolę drzwi zewnętrznych. Wówczas ościeżnica jest głębiej osadzona w ścianach, a same drzwi wykonane są ze szkła hartowanego, którego uszkodzenie graniczy wręcz z cudem.
Jeśli planujemy takie drzwi założyć jako wejściowe do naszego domu, możemy także pokusić się o założenie nad nimi fotokomórki i elektrycznego systemu otwierania i zamykania. Takie rozwiązanie może przypominać wejście do galerii handlowej, ale jest bardzo praktyczne, jeśli tylko czujnik ruchu jest dobrze ustawiony.

A nawet do szafy

Drzwi przesuwne to nie tylko drzwi wejściowe lub wewnętrzne. Bardzo praktyczne są przesuwne drzwi do szafy. I także w tym przypadku mogą to być drzwi przesuwne szklane. Jest to świetny pomysł dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, i dla tych, którzy mają małą np. sypialnię lub garderobę, i nie chcą dodatkowo ograniczać tej powierzchni w czasie otwierania drzwi od szafy.
Drzwi takie stanowić będą piękną ozdobę pomieszczenia, ale nie tylko sposób ich otwierania zwróci uwagę gości. Szklane skrzydło drzwi może być wykonane z kolorowego szkła, które dodatkowo uatrakcyjni ich wygląd i sprawi, że w pomieszczeniu nie będą konieczne żadne dodatkowe ozdoby.

Pod prysznic

Łazienka to nie tylko pomieszczenie, w którym wieczorem bierzemy szybki prysznic, ale także wizytówka domu i samej gospodyni. Jeśli dodatkowo urządzona jest z pomysłem – może stanowić synonim elegancji i piękna.
Kluczowym może się okazać wybór odpowiednich drzwi do kabiny prysznicowej. Większość modeli kabin jest wyposażona w drzwi przesuwne, ale to nie musi być przecież rozwiązanie zasugerowane przez producenta. Równie dobrze możemy sami zaprojektować kabinę prysznicową, wówczas nasza aranżacja nabierze cech wyjątkowości.

Kasetowe i naścienne

Skoro już mowa o drzwiach przesuwnych, to istnieją dwie ich wersje: kasetowa i naścienna.
Drzwi naścienne charakteryzują się tym, że otwarcie ich polega na zsunięciu ich na ścianę. Wynika z tego, że przy ścianach, na których znajdują się drzwi, nie mogą stać żadne szafki czy regały, nonsensem także byłoby wieszanie na nich obrazów czy półek.
Drzwi kasetowe to rozwiązanie, które polega na wpuszczeniu systemu prowadnic dla drzwi do wnętrza ściany. Tak wykonane drzwi przesuwne szklane nie zajmują niepotrzebnie dodatkowej powierzchni. Wadą takiego rozwiązania może być jednak dość skomplikowany montaż, który lepiej zostawić specjalistom.

Drzwi przesuwne ze szkła to nie tylko praktyczne rozwiązania dla każdego wnętrza. To także ciekawy sposób na nadanie mu atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu oraz na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej.

Previous ArticleNext Article