Dom i Wnętrze

Nowoczesna ceramika sanitarna – stylowo i funkcjonalnie

Kiedyś łazienki były przede wszystkim funkcjonalne, a wynikało to z faktu, że dostępna na rynku ceramika sanitarna nie pozwalała na rozwiniecie skrzydeł fantazji podczas aranżacji. Akcesoria łazienkowe były przede wszystkim proste. Dziś sytuacja ta wygląda zgoła inaczej. Fantazyjne formy, ciekawe kolory a wszystko to bez najmniejszych strat w funkcjonalności – urządzenie nowoczesnej łazienki nie stanowi już najmniejszego problemu.

Co do tego, że łazienka musi być funkcjonalna, nie ma najmniejszych wątpliwości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć funkcję z formą. Odwiedzając markety budowlane łatwo można dojść do wniosku, że ceramika sanitarna znacząco ewoluowała na przestrzeni lat. O ile kiedyś nie przywiązywano uwagi do designu, to teraz stylistyka jest niemniej istotna, niż wszystkie pozostałe aspekty użytkowe.

Fantazyjny kształt i ciekawe materiały

Ewolucja ceramiki sanitarnej sprawiła, że obecnie oferowane produkty są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Tradycyjne umywalki to przeszłość, obecnie na topie są zaokrąglone, łukowate formy, osadzone na szafce wykonanej z pięknego drewna. Wszechobecna biel nie jest już dominującym motywem. O ile niegdyś biały był jedynym słusznym kolorem, to obecnie nie ma najmniejszego problemu z dobraniem szafki podumywalkowej w naturalnym kolorze i z wyraźnie zaakcentowanymi słojami.
Kompaktowe miski ustępowe, które przez wiele lat były prawdziwym hitem, też powoli schodzą już ze sceny, ustępując miejsca podwieszanym odpowiednikom. Takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne, nie tylko pod względem wizualnym, ale i od strony funkcjonalnej.

Spójnie, elegancko, z klasą

Niemal każdy producent oferuje obecnie pełne zestawy ceramiki sanitarnej. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych osób, które nie lubią eksperymentować. Kupując ceramikę w serii, zyskujemy gwarancję spójności stylistycznej każdego elementu. Zestawy obejmujące miskę ustępową, bidet oraz umywalkę wykonane są z identycznego materiału, w identycznym kolorze. To daje gwarancję całkowitej spójności.
Osoby, które czują się pewnie w aranżacji pomieszczeń, mogą pozwolić sobie na śmiałe łączenie elementów pochodzących od innych firm. Różne formy, kontrastujące kolory – możliwości jest nieskończenie wiele i tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskać dowolny efekt stylistyczny. Wystarczy tylko popuścić nieco wodze fantazji. Bo kto powiedział, że łazienka ma być wyłącznie funkcjonalna? Dziś funkcjonalność nie jest już przeciwieństwem formy.

Previous ArticleNext Article