Dom i Wnętrze

Wyposażenie łazienki

Wyposażenie łazienki to temat na bardzo obszerny artykuł. Jest całe mnóstwo różnych elementów, których przeznaczeniem jest ułatwić i uprzyjemnić nam korzystanie z tego pomieszczenia.

Armatura

Dodatkowe wyposażenie łazienki nosi nazwę armatury łazienkowej. Do kategorii tej zaliczamy:
– baterie,
– zestawy natryskowe,
– wanny i kabiny prysznicowe,
– umywalki,
– sedesy i bidety.

Materiały

Materiały, z których produkowana jest armatura łazienkowa, muszą być przede wszystkim odporne na działanie wody, rdzę i kamień. Są to więc:
– ceramika – służy przede wszystkim do wyrobu wanien, umywalek, sedesów i bidetów. Malowana na śnieżnobiały kolor, posiada bardzo gładką powierzchnię, z której łatwo spłukać wszelkie zanieczyszczenia. Ponad to jest bardzo twarda i wytrzymała – będzie nam służyła całe lata;
– tworzywo sztuczne – akryl – coraz częściej służy do produkcji wanien i brodzików kabin prysznicowych. Elementy te są wówczas bardzo lekkie i stosunkowo wytrzymałe;
– baterie i zestawy natryskowe sa wykonywane ze stali nierdzewnej i stopów metali – ponieważ bez ustanku przepływa w nich woda, są bardzo narażone na zardzewienie. Wykonanie ich z materiałów wysokiej jakości zapobiega ich niszczeniu.

Wzory

Obecnie na rynku armatury łazienkowej jest tak szeroka oferta produktów, że nawet wybierając umywalkę ciężko się zdecydować na konkretny model. Tu czynnikiem decydującym będą nasze upodobania i styl, w jakim pragniemy urządzić naszą łazienkę.
Już sam wybór baterii do umywalki może nastręczyć problemów: dostępne są baterie o różnych kształtach, długości i wysokości, srebrne, złote, na wysoki połysk i satynowe.
Podobnie rzecz ma się z wannami i umywalkami. Ważne, aby wybrana przez nas armatura łazienkowa była utrzymana w tym samym stylu, a poszczególne elementy pasowały do siebie.

Gdzie kupować?

Miejscem, w którym możemy szukać armatury łazienkowej są markety budowlane. Tutaj obejrzymy wszystkie dostępne modele, a ich ceny są przeważnie przystępne.
Inną opcją jest wizyta w salonie zajmującym się sprzedażą armatury konkretnej firmy. Przeszkolony personel pomoże nam w wyborze najlepszych modeli urządzeń, doradzi w kwestii doboru osprzętu i dodatków. Musimy się liczyć z nieco wyższymi cenami, ale zyskujemy sporo na jakości materiałów i wykonania. W perspektywie lat może się więc okazać, że wybór ten okaże się tańszy.

Warto zainwestować w wykonaną z wysokiej jakości materiałów armaturę łazienkową. Jest to przecież zakup na długie lata, a nie na jeden sezon. Musi więc być nie tylko dobrej jakości, ale powinien nam sie także podobać.

Previous ArticleNext Article