Biznes

Bezpłatny program do rozliczania PIT

Konieczność rozliczenia podatku za poprzedni rok sprawia, że część podatników rezygnuje z samodzielnego rozliczenia podatku przekazując te kompetencje biurom rachunkowym czy znajomym księgowym. Wystarczy jednak sięgnąć po bezpłatny program do rozliczania PIT, aby roczne rozliczenie podatku mogło być wykonane w ciągu kilku minut.

Szybkie rozliczenie z możliwością wysłania

Program do rozliczania PIT jest programem bezpłatnym, z którego można korzystać na własnym komputerze. Programem mogą się posługiwać osoby, które nie śledzą wszelkich zmian w ordynacji podatkowej. Dzięki prostemu w obsłudze kreatorowi każdy podatnik może dokonać swojego rozliczenia. Program uwzględnia różne stawki podatku, umożliwia również dokonanie odliczeń w postaci obowiązujących ulg podatkowych. Program do rozliczania PIT posiada rekomendacje specjalistów z PTE oraz Instytutu Polskiej Księgowości. Bezpośrednio po dokonaniu rozliczenia przygotowany dokument można wydrukować i złożyć w swoim urzędzie skarbowym, można również skorzystać z możliwości wysłania rozliczenia w postaci elektronicznego formularza, co dodatkowo skraca czas potrzebny na dokonanie rocznego rozliczenia.

Program umożliwiający dokonanie rocznego rozliczenia pozwala również na przekazanie 1% podatku na wskazaną w danej edycji programu fundację. Dzięki kreatorowi także przekazanie 1% podatku jest niezwykle proste, a sam podatnik nie musi sprawdzać wiarygodności wskazanej organizacji pożytku publicznego w celu wsparcia jej działań częścią odprowadzonego podatku.

Previous ArticleNext Article