Dom i Wnętrze

Cieplej w mieszkaniu – jak tego dokonać?

W okresie zimowym każdy z nas poszukuje ciepła i komfortu w swoim domu czy mieszkaniu. O tym, że temperatura będzie dla nas odpowiednia decyduje wiele czynników: sprawność instalacji grzewczej, materiały, z których wybudowano budynek, sposób docieplenia ścian, również szczelność okien. Jakimi metodami możemy zadbać o odpowiednią termoregulację naszego domu czy mieszkania?

Domy pasywne – buduj z głową!

W przypadku osób budujących dom podstawą jest oczywiście wybranie nowoczesnych materiałów, pozwalających na stworzenie budynku pasywnego. Zastosowanie takich technologii sprawia, że domy zużywają jak najmniej energii, co znacząco przekłada się na koszty utrzymania. Pasywne domy pozwalają na utrzymanie stałej temperatury, odpowiednie klimatyzowanie pomieszczeń i wiele innych.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci zachowania jak największego komfortu cieplnego przy jednoczesnym nierujnowaniu swojego portfela są okna pasywne. Ten rodzaj okien sprzyja zatrzymywaniu jak największej ilości ciepła wewnątrz mieszkania. Jest to możliwe za sprawą odpowiedniej budowy takiego okna – posiada ono nawet 3 szyby! Warto także zwrócić uwagę na wewnętrzna konstrukcję, która minimalizuje ryzyko przedostawania się chłodnych podmuchów z zewnątrz do wewnątrz.

Previous ArticleNext Article