Dom i Wnętrze

Nowe łóżko – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Kupno nowego łóżka to spore wyzwanie, gdyż w sklepach znajdziemy setki modeli ciekawych mebli, które z pewnością przykują nasza uwagę. Jaki model okaże się strzałem w dziesiątkę? Na co powinniśmy zwracać największą uwagę?

Materiały, rozmiary…

Pierwszym istotnym parametrem podczas kupna łóżka jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Dysponując niewielkim pomieszczeniem na sypialnię powinniśmy tym bardziej uważnie dobierać ten mebel. Na szczęście obecnie producenci oferują nam łóżka w zasadzie w dowolnym rozmiarze. Możliwe jest również wykonanie wybranego przez nas modelu na wskazany przez nas wymiar – musimy jednak liczyć się z tym, że wykonanie takiego mebla zajmie nieco więcej czasu.
Zasadniczo meble w Polsce tworzone są z dwóch materiałów – litego drewna oraz płyt meblowych. Różnią się one wagą, ceną, odpornością na uszkodzenia. Lite drewno tworzone jest z takich gatunków jak sosny czy dęby, musi zostać odpowiednio wyselekcjonowane oraz wysuszone. Dopiero wtedy trafia do pracowni stolarskich. W przypadku desek meblowych są one tworzone ze sprasowanych elementów drewnianych, a ich powierzchnię pokrywa laminat.

Wybierając łóżko warto także zwrócić uwagę na dodatki – większość producentów oferuje nam wewnętrzne komory na przechowywanie pościeli. W wielu modelach komory zastępują szuflady wysuwane z ramy. Producenci proponują także tapicerowane zagłówki. Czytaj więcej: notodo.pl

Previous ArticleNext Article