Ciekawe

Diagnoza przez sieć

Zdrowie jest obecnie jednym z najważniejszych tematów jakie zaprzątają nam głowę. Dzieje się tak z kilku powodów. Jednym z nich jest coraz większa świadomość dotycząca stanu zdrowia. Innym fakt, że chociaż wyeliminowano wiele chorób zakaźnych, to coraz częściej trapią nas choroby cywilizacyjne. Choroby te zazwyczaj są przewlekłe oraz początkowo objawiają się całkiem niewinnie. Wiele w temacie świadomości  ludzi można zawdzięczać internetowi, dzięki któremu możemy dowiadywać się wielu rzeczy na temat naszego ciała, chorób oraz sposobów leczenia. Ale czy przez internet jesteśmy w stanie sprawdzić stan naszego zdrowia?

Czy przez internet możemy sprawdzić stan naszego zdrowia?

Zdrowie w internecie jest coraz częściej sprawdzaną frazą. Z tego powodu powstaje coraz więcej ciekawych stron, ale również stron sponsorowanych, jak i zwykłych zapychaczy internetu, które mają za zadanie „łapać kliknięcia”. Niestety zwykły szary człowiek nie ma możliwości, aby zweryfikować jakość informacji otrzymywanych przez sieć (inaczej by jej nie potrzebował). Warto zatem dowiedzieć się jak oddzielić informacje godne uwagi od całkiem bezwartościowych.

Jak ocenić wartość informacji medycznych z internetu?

Wiele informacji „medycznych” z internetu, ma bardziej za zadanie namówić nas do kupna specyfików i suplementów, niż rzeczywiście pomóc nam w poprawie stanu zdrowia. Powinniśmy wystrzegać się szczególnie takich. Powinniśmy wystrzegać się również budowania opinii na bazie, artykułów na popularnych portalach. Artykuły tam zamieszczane często są tylko pustą treścią, która ma za zadanie wypełnić stronę portalu. Jeszcze bardziej powinniśmy wystrzegać się komentarzy pod nimi. Dużo jest tam kryptoreklamy oraz treści wypisywanych przez anonimowych użytkowników. Najbardziej wiarygodny jest portal medyczny, na którym możemy wymieniać opisy naszych dolegliwości z lekarzem. Portale takie działają już od jakiegoś czasu. Odpowiedź lekarza może wiele nam podpowiedzieć. Tego typu konsultacja, jest niemal tak samo podobna jak wizyta u specjalisty.

 

Previous ArticleNext Article