Ciekawe

Piwo bezalkoholowe – charakterystyka

Napoje bezalkoholowe stały się doskonałą alternatywą dla tych osób, które przepadają za smakiem wyskokowych trunków, a jednak z pewnych powodów nie mogą ich spożywać. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście piwo, którego bezprocentowa wersja wielu klientom przypadła już do gustu.

Produkcja piwa bezalkoholowego

Co ciekawe, bezalkoholową wersję popularnego trunku warzy się dokładnie tak samo jak tradycyjne piwo. W pewnym momencie proces fermentacji zostaje po prostu zatrzymany, gdyż to w dalszej fazie prowadzi do utworzenia się alkoholu. Produkcja napoju bezprocentowego trwa zatem znacznie krócej. To też pozwala na wytworzenie sporej ilości piwa w niewielkim czasie.

Jako że proces fermentacji zostaje przerwany dopiero na samym końcu, gdzie dochodzi już tylko do wytworzenia się alkoholu, piwo bezalkoholowe zachowuje wszystkie pozostałe związki charakterystyczne dla napoju chmielowego. Smakuje niemalże identycznie jak swój procentowy odpowiednik, dlatego kosztując tych napojów z zamkniętymi oczami, nie da się ich praktycznie odróżnić.

Skład

To, co sprawia, że zwykłe piwo jest aż tak kaloryczne, to właśnie zawarty w nim alkohol. Ma on aż 7 kcal w 1 gramie, co sprawia, że puszka chmielowego napoju może dostarczać do organizmu nawet 300 kilokalorii (równowartość sporego batona czekoladowego). Piwa bezalkoholowe, wyzbyte z alkoholu, są natomiast dużo mniej tuczące. Poleca się je osobom będącym na diecie oraz, co ciekawe, także sportowcom.

Picie piwa przynosi pewne korzyści, o ile oczywiście nie będzie to napój z procentami. Taki bezalkoholowy trunek zawiera bowiem pewne ilości witamin i minerałów (np. magnezu) oraz całkiem sporo sodu. Może także doskonale nawodnić organizm po ciężkim wysiłku fizycznym, dlatego nieraz po piwo sięgają osoby czynnie uprawiające sporty. Zawsze wybierają one jednak napoje niskoprocentowe.

Przeznaczenie

Istnieje całkiem spora grupa ludzi, która regularnie sięga po piwo bezalkoholowe. Szczególnie upodobali je sobie lubiący się zabawić kierowcy. Przebywając na imprezach, mogą spokojnie wypić sobie taki napój i usiąść potem za kierownicą. W wydychanym przez nich powietrzu na pewno nie znajdą się żadne procenty.

Bezalkoholowe napoje będą też doskonałym wyborem dla kobiet w ciąży, osób przebywających na diecie, zawodowych sportowców czy ludzi chorych. Tak naprawdę każdy powinien je na sobie przetestować, mogąc dzięki nim całkowicie zrezygnować ze spożywania trującego alkoholu.

Piwo bezalkoholowe kupisz na Bezalkoholowe.com

Previous ArticleNext Article