Zdrowie i Uroda

Hybrydowe zdobienie paznokci

Od dobrych kilku lat kobiety zafascynowane są nową formą stylizacji paznokci. Manicure hybrydowy, bo o nim mowa, wdarł się do branży kosmetycznej i jest uwielbiany przez płeć żeńską. Spowodowane jest to tym, iż trwałość i estetyka znacznie przewyższają dotychczasowe metody malowania paznokci zwykłym lakierem.

Domowe metody hybrydowego zdobienia paznokci

Przed rozpoczęciem malowania paznokci należy odpowiednio je przygotować. W tym celu bardzo ważne jest użycie pilnika, aby nadać właściwy kształt płytce paznokcia. Kolejnym narzędziem potrzebnym w przygotowaniu paznokci do malowania hybrydowego jest polerka. To za jej pomocą zadbamy o powierzchnię paznokcia. Oczywiście frezarka jest o wiele precyzyjniejsza. W tym przypadku będzie to jednak dodatkowy koszt. Na koniec należy użyć specjalnego dłutka, aby pozbyć się zarastających płytki skórek.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to nie tylko sam lakier, ale także profesjonalna lampa. Służy ona do utwardzenia lakieru hybrydowego. Można użyć zarówno lamp LED, jak i UV z tym, że lampy UV są zdecydowanie tańsze. Jeżeli kobieta zaczyna dopiero swoją przygodę z tą formą stylizacji paznokci, to lampa UV będzie najlepszym wyborem.

Liquidy do paznokci

Aby metoda hybrydowa zdobienia paznokci przyniosła oczekiwane efekty, należy zastosować specjalistyczne preparaty płynne. Cały proces stylizacji należy zacząć od użycia cleanera na paznokcie. Jego zadaniem jest skuteczne oczyszczenie, a także odtłuszczenie powierzchni paznokci.

Jest to bardzo ważna czynność stosowana bezpośrednio przed aplikacją primera do hybryd. Jednak najczęściej zalecanym primerem w hybrydowej metodzie zdobienia paznokci jest primer wzbogacony witaminami oraz wapniem. Poprawi to znacznie przyczepność warstw lakieru, jednocześnie odżywiając i wzmacniając paznokcie.

Lakiery i top do paznokci

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci wymaga więc solidnego opracowania i przygotowania paznokci przy pomocy cleanera i primera. Jeśli już ten etap zostanie zamknięty, pora przejść do samego malowania paznokci lakierem. Oczywiście tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na jakieś ciekawe wzory lub zdobienia na paznokciach.

W tym celu będzie potrzebny specjalny pędzelek. Główną zaletą lakieru hybrydowego jest to, iż nie wysycha w trakcie aplikacji, tworząc lśniącą powierzchnię. W celu zabezpieczenia lakieru można użyć topu. Jednak tego można dokonać dopiero po utwardzeniu lakieru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Previous ArticleNext Article