Ciekawe

Najlepsze ferie? Na stoku!

Jest lato, mimo tego niektórzy rodzice już myślą w jaki sposób zaplanować dziecku ferie zimowe. Myślicie, że to jeszcze za wcześnie? Że jeszcze jest czas? I owszem, jednak im bliżej zimowej przerwy w szkołach, tym dostępność ofert znacznie spadać. Zatem – najlepiej zacząć rozglądać się już dziś!

Żeby nie zabrakło miejsca…

Chcąc wysłać dziecko na obóz narciarski 2023 warto już dziś powoli, ze spokojem rozglądać się za ofertami. Co lepsze mogą być tuż przed feriami już zarezerwowane i niedostępne. Zimowiska narciarskie cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Jest to świetny sposób na to, aby przez kilka kolejnych dni spędzać na stoku całkiem sporo czasu. I to w niewielkich grupach, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. To świetny sposób, aby udoskonalić technikę jazdy – w przypadku osób, które potrafią już całkiem sprawnie przemieszczać się na nartach oraz nauczyć się jeździć. Bo ogromną zaletą zorganizowanych wyjazdów na obozy narciarskie dla dzieci jest to, że udział w nich wziąć może każdy, bez względu na to czy wcześniej jeździł czy nie.

Zimowiska dla każdego

Organizatorzy, tacy jak np. Róża Wiatrów przygotowują zimowiska dla młodzieży tak, aby każdy mógł w nich wziąć udział. Każdy turnus znajduje się pod opieką wykwalifikowanej kadry, w tym instruktorów narciarstwa. Grupa uczestników dzielona jest na mniejsze grupki, zgodnie z posiadanymi umiejętnościami i doświadczeniem. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich. Ci, co radzą sobie na stoku całkiem przyzwoicie jeżdżą i doskonalą technikę, a ci, którzy zaczynają mają możliwość bezpiecznie, pod okiem instruktora poznawać tajniki jazdy i nabywają niezbędnych do wyjazdu na stok umiejętności. Obóz narciarski to czas, kiedy warto korzystać z możliwości prawie indywidualnej opieki instruktora i wyciągać z tego jak najwięcej można. Ważne są tu zatem chęci i pozytywne nastawienie. W przypadku dzieci konieczne jest też właściwe podejście instruktora, który będzie potrafił dobrze wytłumaczyć zagadnienia związane z samą jazdą, a jednocześnie – będzie doskonałym pedagogiem, bo w pracy z dziećmi  ważne jest odpowiednie podejście oraz właściwa motywacja.

Szaleństwa nie tylko na stoku!

Obóz narciarski organizowany dla dzieci i młodzieży to jednak nie tylko trening. Podczas wyjazdu uczestnicy mają się świetnie bawić. Dlatego nie może zabraknąć wyjątkowych atrakcji. Tutaj oferty mogą się bardzo różnić, dlatego warto dokładnie przeanalizować każdy dostępny wariant. Ciepłe baseny termalne na Słowacji, a może kulig i ognisko? Pomysłów może być naprawdę wiele.

 

Previous ArticleNext Article