Zdrowie i Uroda

Idealnie gładkie ciało

Idealnie gładkie ciało to standard w dzisiejszych czaszach. Choć nie jest to żadna nowość. Depilowali się już Starożytni w Egipcie czy Grecji. Oczywiście do dyspozycji mieli zupełnie inny wachlarz metod.

Golić nie golić? Oto jest pytanie…

Współczesne kobiety mają do dyspozycji wiele metod depilacji. Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najtańszych jest oczywiście golenie. Wystarczy ostra maszynka i pianka i w ciągu kilku minut możemy cieszyć się idealnie gładkimi nogami. Jednak ta metoda depilacji ma też wady. Po pierwsze efekt jest bardzo nietrwały, dodatkowo możemy się boleśnie skaleczyć.

A może wosk? Bardzo szybko możemy uzyskać oczekiwane rezultaty, dodatkowo efekty utrzymują się dość długo… Gdzie jest haczyk? Depilacja woskiem jest naprawdę bolesna. Zwłaszcza jeśli chcemy pozbyć się owłosienia z wrażliwych okolic, takich jak pachy czy bikini. Jeżeli boimy się bólu możemy sięgnąć po depilację chemiczną. Do wyboru mamy kremy oraz pianki. Jednak w tym przypadku, podobnie jak w przypadku golenia efekt jest nietrwały, a dodatkowo możemy narazić się na alergię.

Nowoczesna depilacja

Jeśli szukamy czegoś, co zapewni nam gładkość bez bólu, to idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa w domu. To sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała.

Kilkanaście lat temu depilacja laserowa była dostępna jedynie w gabinetach kosmetycznych. Jednak kilka lat temu pojawiły się wygodne i poręczne urządzenia do użytku domowego.

O czym zawsze warto pamiętać?

Jeśli oczekujemy natychmiastowych efektów, to depilacja laserowa w domu może nas po prostu rozczarować. Żeby uzyskać oczekiwane rezultaty potrzeba kilku, a czasem nawet kilkunastu zabiegów.

Serię zabiegów depilacji laserowej w domu najlepiej zaplanować na jesień i zimę. Dlaczego? Istnieje ku temu kilka poważnych powodów. Po pierwsze zanim zdecydujemy się na zabieg przynajmniej przez miesiąc musimy zrezygnować z jakiejkolwiek depilacji. A mało która kobieta chciałby paradować z owłosionymi nogami czy pachami…Dodatkowo po zabiegu laserowym powinnyśmy unikać wystawiania skóry na słońce. A w środku lata może być to dość trudne, a nawet niemożliwe.

Warto wiedzieć, że nie zawsze depilacja laserowa daje oczekiwane efekty. Najlepiej sprawdzi się u pań, które mają ciemne i grube włoski,

A co po depilacji laserowej?

Należy zadbać o kondycję skóry. Dlatego warto używać dobrych kosmetyków nawilżających. A gdy wychodzimy na słońce, to na odsłonięte części ciała nałóżmy krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Previous ArticleNext Article