Biznes

Instruktor fitness- czy to się opłaca?

Marzy ci się praca w fitness klubie? Nie ma lepszego momentu na zrobienie kursu! Nowe siłownie otwierają się wszędzie, a naprawdę dobry instruktor jest obecnie na wagę złota. Kurs na instruktora fitness to świetny pomysł na dobrą pracę.

Praca i zarobki instruktora fitness

W czasach, gdy siłownia stała się modnym miejscem, kursy na instruktora fitness są bardzo oblegane. Nic dziwnego, od kilku lat w mediach i prasie, promowana jest aktywność fizyczna. Polacy chodzą na siłownie, uprawiają sporty, dbają o zdrowe odżywianie, a także ćwiczą w domu. Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek napisanych przez trenerki i trenerów opisujących poprawny sposób wykonywania ćwiczeń oraz ukazujących zestawy tychże. Znani trenerzy wydają swoje płyty z treningami. Obecnie aktywność fizyczna to branża, w której można zarobić wiele.

Instruktor fitness zarabia przede wszystkim na zajęciach w fitness klubie. I tu może być ich różna ilość. Jeśli będą bardzo popularne, to mogą się odbywać kilka razy dziennie, jeśli nie to kilka razy w tygodniu. Warto zwrócić jednak uwagę, że dużo siłowni ma kilka swoich filii. Dzięki temu ilość naszych zajęć może się nawet potroić! Uzależnione jest to od popularności naszych zajęć oraz od sposobu prowadzenia fitness klubu.

Kariera instruktora fitness

Dobrze zarabiający instruktor fitness to taki, który potrafi się dobrze wypromować. Przykład wielu trenerów personalnych pokazuje, że instruktor powinien być obecny w Internecie. Najlepiej zadbać o własną stronę www, na której będziemy zamieszczali merytoryczne treści oraz propozycje domowych treningów, czy rozpiskę diety. Może się to wydawać na początku pracą za darmo, jednak taka praca w 99% przypadków owocuje. Jeśli zdobędziemy popularność, to coraz więcej osób zapisze się na siłownie, na której pracujemy głównie z naszego powodu. By pójść na nasze zajęcia, czy zapisać się na trening personalny.

Zarobki z godzinnego treningu personalnego są naprawdę spore. Można za nie zarobić od 100 wzwyż! Profesjonalni trenerzy celebrytów i gwiazd biorą nawet 300-500 złotych za godzinę treningu. Wiadomo, że lepiej brać więcej godzin treningów personalnych, by zobaczyć efekt. W ten sposób zbiera się nasza druga wypłata.

Cechy instruktora fitness

Pamiętajmy, by coś zarobić, najpierw wiele trzeba z siebie dbać. Praca instruktora fitness nie jest bułką z masłem. Często trzeba być jednocześnie psychologiem, dietetykiem i trenerem. Musimy być cierpliwi i zmotywowani. Nikt nie będzie chciał odbywać treningu personalnego z osobą, która jest niesympatyczna i tylko liczy czas do końca zajęć. Idealny trener powinien być zaangażowany w to, co robi.

Poza tym instruktor fitness powinien cały czas się dokształcać. Nie oszukujmy się- jeden kurs na instruktora fitness to za mało. W dobie Internetu i łatwego dostępu do wiedzy trzeba być ciągle na bieżąco. Okaże się, że nasi klienci też mają sporą wiedzę na temat dietetyki i sportu, ale to my musimy być specjalistami. Osiadanie na laurach jest zatem niewskazane.

Praca w fitness klubie to bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia, jeśli sport był zawsze twoją pasją, to warto spróbować! Zrób kurs na instruktora fitness.

Kurs na instruktora fitnes zrobisz w Akademii TotalFit Center

Previous ArticleNext Article