Ciekawe

Jak wybrać fotografa na ślub?

Jak wybrać fotografa na ślub?

Zdjęcia ślubne – to nie zwykłe zdjęcia, to w przyszłości piękne i przyjemne wieczory przy oglądaniu albumu rodzinnego, więc żeby zrobić sobie wspaniały prezent, i nie rozczarować się, konieczne jest, aby uważnie podejść do wyboru fotografa na ślub.

Od czego zacząć?

Na początku zdecydujcie się, czego chcecie od zdjęć ślubnych, jakimi chcecie je widzieć. Chcecie mieć wspomnienia z całego dnia ślubu, czy tylko z jakiejś części? Od tego będą zależeć wymagania dotyczące fotografa. Im jaśniej będziecie przedstawiać rolę fotografa, tym lepszy będzie wynik, fotografowi będzie się łatwiej z Wami pracować, a Wy później będziecie się cieszyć z profesjonalnych zdjęć.

Jeśli macie wizytę w urzędzie stanu cywilnego, a następnie zaplanowany jest spacer po parku, czy po jakimś innym ciekawym miejscu, potrzebny jest fotografa, który ma świadomość, gdzie zdjęcia są bardziej interesujące, i będzie w stanie zaoferować Państwu kilka opcji. Pamiętajcie, że lepiej jest odwiedzić mniej miejsc i zrobić więcej pamiątkowych zdjęć niż próbować zdążyć wszędzie i ostatecznie się zmęczyć.

Jak szukać fotografa na ślub? Za pomocą Internetu

Jest to najbardziej popularny sposób na znalezienie fotografa na ślub (np. http://www.wnetwesele.pl/fotografia). Można, bez wychodzenia z domu, przejrzeć dużą liczbę prac, natychmiast skontaktować się z fotografem i umówić się na spotkanie. Zalecamy oglądać nie tylko pojedyncze zdjęcia, ale także całe serie ślubne, żeby ocenić, na czym skupia się fotograf, jak on fotografuje ważne dla Ciebie chwile. I nie należy polegać wyłącznie na Internecie, w każdym przypadku, zorganizujcie „drugą rundę selekcji” spotykając się osobiście.

Przez przyjaciół

Jeśli Twoi znajomi już korzystali z usług fotografa, można skorzystać z ich rad. Z jednej strony nikt Wam źle nie doradzi, ale z drugiej strony – każdy ma swój gust, a przy wyborze fotografa znajomych, istnieje ryzyko, jeśli się zdjęcia nie spodobają, zepsuć stosunki. Należy bardzo ostrożnie podchodzić do wyboru oraz w każdym przypadku dokładnie przestudiować pracę fotografa.

Czasopisma, gazety

Od razy wyjaśnimy, że to nie najlepszy sposób na poszukiwanie. Ale jeśli chcecie, wybitnego fotografa, to na pewno warto rozważyć poszukiwanie w kolorowych magazynach i szukać tego, który najbardziej Wam odpowiada. Ta metoda wymaga największych wydatków, ponieważ fotografowie, reklamowani w kolorowych czasopismach, lub których zdjęcia są wykorzystywane w znanych publikacjach, są zazwyczaj zarezerwowani przed rozpoczęciem sezonu weselnego, a ceny ich usług należą do wysokich.

Najlepiej osobiście spotkać się z fotografem, żeby nie omawiać ważnych kwestii przez telefon i żeby go poznać. Trzeba znaleźć fotografa, który jest nie tylko profesjonalistą, ale również przyjemnym dla Was człowiekiem. Pamiętajcie, że z nim spędzicie cały dzień ślubu, więc nie należy przymykać oczu na drobne nieprzyjemne rzeczy dla Was. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, nie krępujcie się i rezygnujcie z takiego fotografa. Znajdźcie kogoś, z kim będziesz Wam się dobrze pracowało.

Previous ArticleNext Article