Zdrowie i Uroda

Jak wybrać szczoteczkę do zębów

Wybór szczoteczki do zębów jest niezwykle ważny z punktu widzenia higieny jamy ustnej. Źle dobrana szczoteczka nie wyczyści poprawnie naszych zębów, a nawet może ranić wrażliwe dziąsła! Warto więc dobrze przemyśleć jej zakup i zdecydować się na model, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Jaki rodzaj szczoteczki wybrać?

Poza zwykłymi szczoteczkami istnieją również szczoteczki do zębów specjalnego przeznaczenia. Możemy wybrać szczoteczkę podróżną, którą łatwo spakujemy na wakacje czy wyjazd służbowy. Dla osób, które noszą protezę, bardzo przydatna będzie dwustronna szczoteczka do sztucznej szczęki, która pozwoli zachować protezę w czystości. Natomiast ułożenie włosia w kształcie litery V umożliwiło stworzenie skutecznej szczoteczki do aparatów ortodontycznych, których producentem jest Curaprox lub GUM. Możemy również wybierać spośród szczoteczek zwykłych (manualnych), elektrycznych i sonicznych. Najczęściej poleca się szczoteczki elektryczne, szczególnie te marki Phillips oraz Oral-B, ale z uwagi na ich wysoką cenę to wciąż manualne modele cieszą się największą popularnością. Dlatego tak istotne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Szczoteczki do zębów – jaki rodzaj włosia?

Jak powinna być zbudowana najpopularniejsza, manualna szczoteczka do zębów? Przede wszystkim powinna posiadać włosie odpowiedniej twardości, elastyczną główkę oraz rączkę, dzięki której pewnie będziemy trzymać szczoteczką podczas mycia zębów. Włosia szczoteczek do zębów natomiast dzielimy na miękkie, średnie oraz twarde. Każdy z rodzajów włosia jest przeznaczony do innego typu wrażliwości dziąseł. Szczoteczki miękkie (soft), produkowane przez SWISSDENT, są najczęściej polecane dzieciom, a to z uwagi na ich delikatne dziąsła – szczoteczka z twardszym włosiem z pewnością by je drażniła.
Prawidłowo dobrana szczoteczka dla dziecka powinna być również mniejsza (dostosowana do wieku wg producenta – polecamy Jordfan czy TePe), niż ta dla dorosłej osoby, aby młody człowiek mógł sprawnie dbać o swoje zęby. Włosie średnie (medium) są przeznaczone dla osób, które z powodu np. krwawiących dziąseł nie mogą używać twardych szczoteczek. Ten ostatni rodzaj włosia najskuteczniej usuwa resztki pożywienia z zębów, ale stosować je mogą osoby, które mają silne i zdrowe dziąsła.

Wybór szczoteczki do zębów – na co zwrócić uwagę?

Warto również przyjrzeć się, jak ułożone jest włosie szczoteczki. Nowoczesne szczoteczki, na przykład te oferowane przez GUM, posiadają zróżnicowane włosie, nie tylko pod względem koloru, ale również kształtu i długości. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań możemy z łatwością dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, np. “ósemek”. Niektóre modele posiadają też specjalną powierzchnię z tyłu główki, która umożliwia dodatkowe czyszczenie języka, co również jest ważne w kontekście higieny jamy ustnej.

Szczoteczki do zębów w dobrych cenach znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-szczoteczki-do-zebow-c1623

Previous ArticleNext Article
uylerlake.com zobacz https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/