Ciekawe

Jak zbudować tanio dom?

Własny dom, dający poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Czy ty również o nim marzysz? A czy wiesz że jesteś bardzo blisko zrealizowania swojego marzenia? Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Biuro nieruchomości Szczecin zna odpowiedź na to pytanie i chętnie się nią z tobą podzieli.

Najdroższe elementy każdej budowy domu

Co sprawia że niektóre domy Szczecin są bardzo drogie, a inne stosunkowo tanie? Przede wszystkim projekt. Najdroższe etapy budowy domu w stanie surowym zamkniętym to fundamenty i roboty ziemne oraz dach z pokryciem. Im bardziej jest skomplikowany projekt budynku i wykracza poza klasyczną formę prostokąta, tym większą ilość fundamentów będzie potrzebować. Dotyczy to również dachu. Najprostszym w wykonaniu jest dach dwuspadowy, o klasycznej konstrukcji więźby dachowej. Dodatkowe wypusty, gible, załamania – tylko podnoszą koszt budowy i zwiększają stopień skomplikowania, podwyższając cenę robocizny i materiałów.

Wiata zamiast garażu

Agencja nieruchomości Szczecin nie ma również wątpliwości, że tym co podnosi koszt budowy domu jest obecność garażu. Znacznie taniej będzie zastąpić go wiatą, którą może być przedłużenie dachu. Jeśli zatem chcesz wybudować tanio dom, powinieneś szukać projektów domu z dachem dwuspadowym, z bryłą budynku w postaci prostopadłościanu i bez garażu lub licząc się z jego usunięciem z projektu.

Układ mieszkania Szczecin w kupowanym domu

Kolejna rzecz, która może w dużym stopniu kształtować koszt nieruchomości Szczecin to układ funkcjonalny domu. Duże powierzchnie komunikacji – schodów, korytarzy i przedpokojów zabierają przestrzeń kosztem innych pomieszczeń. Mogą również nadmiernie powiększać kubaturę budynku, sprawiając że jego utrzymanie będzie bardzo kosztowne. Dotyczy to również zastosowania nadmiernej ilości dużych okien, zwłaszcza od strony północnej oraz południowej.

Previous ArticleNext Article
tt2012.org azubezpieczenia.pl https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/