Biznes

Kasy fiskalne w restauracjach – poznaj ich możliwości

Planując otwarcie restauracji, pubu, baru czy kawiarni musimy pamiętać o sporej ilości istotnych aspektów. Od zdobycia odpowiednich pozwoleń na sprzedawanie produktów spożywczych poprzez koncesje na alkohol, odbiór pomieszczenia przez sanepid, aż po odpowiednie urządzenie lokalu. Przedsiębiorca powinien pamiętać przede wszystkim o swoim obowiązku fiskalnym, tj. odprowadzania podatku dochodowego do Skarbu Państwa. W tym celu jego obowiązkiem jest kupno kasy fiskalnej. Jakiej?

Prowadzenie restauracji to szereg czynności, które muszą być wykonywane każdego dnia lub też w określonym odcinku czasu. Dawniej przedsiębiorcy musieli wszystko załatwiać samodzielnie: pilnować zamówień, wypisywać rachunki i faktury. Obecnie nowoczesne kasy fiskalne dedykowane do punktów gastronomicznych właściwie wszystko robią za nas! A to za sprawą nowoczesnego oprogramowania, które dopasowane jest do potrzeb tego rodzaju przedsiębiorstwa. Nowoczesne kasy fiskalne wspomagają otwieranie i podliczanie rachunków, możliwość monitorowania stanu kasy, dają szansę na monitorowanie księgowości oraz wystawionych faktur. Wiele kas prowadzi rejestry wydawanych produktów, przez co każdego dnia znacznie łatwiej uzupełniać stany magazynowe. Nowoczesne kasy fiskalne mogą wspomagać również w innych dziedzinach, np. w prowadzeniu wirtualnych sklepów internetowych.

Pamięć fiskalna

Najważniejszym zagadnieniem związanym z kasami fiskalnymi jest bez wątpienia ich pamięć fiskalna. Poza wydrukami rachunków, które otrzymują klienci kasa zapisuje drugą rolkę, którą przedsiębiorca musi przechowywać w określonym przez ustawodawcę czasie. W przypadku kontroli skarbowej przedsiębiorca musi przedstawić zestawienia z danego okresu.

Zakup kasy fiskalnej nie jest małym wydatkiem, jednak jest to urządzenie objęte gwarancją oraz możliwością serwisowania.

Źródło: kotrakbis.pl.

Previous ArticleNext Article