Dom i Wnętrze

Niewielki kącik do zabaw plastycznych dla dziecka

Urządzanie pokoju dziecka to przede wszystkim zagadnienie obejmujące dobranie odpowiedniej kolorystyki, ale też mebli. Poza łóżeczkiem, szafą czy komodą dla dziecka konieczne jest urządzenie odpowiedniego kącika, w którym dziecko będzie mogło swobodnie malować, rysować, lepić z plasteliny. Od czego zacząć?

Stoliczek i krzesełka

Kluczem jest dobranie niewielkiego stoliczka oraz krzesełek. Topowe firmy produkujące meble mają w swojej ofercie tego rodzaju asortyment. Stoliczki wykonywane są z płyt drewnianych, dodatkowo laminowanych. Laminat odporny jest na uszkodzenia, zarysowania, dodatkowo stanowi powierzchnię niezwykle łatwą w czyszczeniu i utrzymaniu czystości. Laminaty dostępne są w żywych, przyjemnych kolorach. Niskie krzesełka są idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Warto wspomnieć, że krawędzie mebelków są zaokrąglone, dzięki czemu dziecko nie będzie narażone na przypadkowe uderzenie i urazy.
Kącik do prac plastycznych rodzice mogą uzupełnić poprzez pełen zestaw przyborów do malowania: kredkami i mazakami w kubeczkach, zestawem farbek plakatowych, kartkami (zarówno białymi, jak i kolorowymi). Na stoliczku można trzymać również kolorowanki, nożyczki dla dzieci, pędzle. W organizacji przyborów pomogą niewielkie organizery z przegródkami. Sprawdź: rokos.pl.

Previous ArticleNext Article