Technologia

Zbiorniki przemysłowe tworzone na zamówienie

Zastosowanie zbiorników przemysłowych jest niezwykle szerokie: mogą być one tworzone do przechowywania substancji żrących, substancji toksycznych, ale również jako zbiorniki przeciwpożarowe, zbiorniki galwaniczne, mieszalniki, zbiorniki magazynowe.

Parametry konkretnych zbiorników dobieranie są przede wszystkim na podstawie tego, co będzie w nich przechowywane. W przypadku zbiorników przeciwpożarowych ich wykonanie wymaga dostarczenia elementów konstrukcji pod wskazany adres i montaż u klienta – są one tworzone na konkretny wymiar. Dopiero po zamontowaniu i sprawdzeniu szczelności produktu jest on napełniany wodą, która w przyszłości może obsłużyć do gaszenia pożaru w biurowcu.

Zbiorniki o specjalnym przeznaczeniu

Zbiorniki na substancje żrące i toksyczne powinny być przygotowywane ze szczególną precyzją: od ich wykonania zależy zdrowie i bezpieczeństwo pracowników znajdujących się obok. Zbiorniki na substancje toksyczne powlekane są specjalistycznymi emaliami, odpornymi na przeżeranie oraz rdzewienie – to także istotny aspekt wpływający na komfort pracowników. Zbiorniki te mają często budowę płaszczową, tj. podwójną. Jeden zbiornik znajduje się wewnątrz drugiego, a pomiędzy nimi jest grodź.
Źródło: prox.info.pl.

Previous ArticleNext Article