Biznes

Oprogramowanie w gabinetach lekarskich

Przez ostanie parę lat na całym świecie zaobserwowano rosnącą rolę informacji, która po zdobyciu jest przetwarzana, a następnie zarchiwizowana. Powyższe procesy doprowadziły do wzrostu liczby dokumentów. Obecnie bardzo ważnym jest posiadanie systemu, który umożliwi w odpowiedni i wygodny sposób zarządzanie istniejącą dokumentacją.

Tradycyjna forma papierowa nie do końca spełnia obecne oczekiwania pracodawców oraz pracowników. Zarządzanie dokumentacją w formie elektronicznej szczególnie sprawdza się w przychodniach oraz gabinetach lekarskich. Dostępne oprogramowanie dla lekarzy w znacznym stopniu ułatwia im pracę. Dlaczego? Przekonaj się sam i poznaj ich atuty.

Zalety oprogramowania dla lekarzy

Elektroniczna kartoteka pacjenta stanowiąca cześć oprogramowania dla lekarzy jest niczym innym jak bazą informacji o stanie zdrowotnym pacjenta. To przeniesienie kartoteki papierowej do formy elektronicznej. Podczas wizyty, lekarz w elektronicznej kartotece może zweryfikować między innymi tożsamość pacjenta lub sprawdzić czy jest on ubezpieczony. Zalety wynikające ze stosowania elektronicznego oprogramowania:

  • gromadzenie informacji o stanie zdrowia pacjenta w jednym miejscu;
  • łatwy dostęp do informacji;
  • dane po dokonaniu edytowania są przejrzyste oraz ułożone chronologicznie;
  • informacje o stanie zdrowia zapisywane są przez wszystkich lekarzy przy każdej wizycie dzięki czemu posiadamy kompletną i aktualną wiedzę;
  • zajmują mało miejsca.
Previous ArticleNext Article