Technologia

Laptop dla emerytów – laptopy Warszawa dla każdego

W dzisiejszych czasach starsi ludzie także chętnie korzystają z laptopów, bowiem pragną skontaktować się z rodziną, która np. mieszka za granicą lub lubią przeglądać najnowsze wiadomości. Wobec tego, osoby starsze powinny również posiadać komputery lub laptopy. Powinny one jednak być łatwiejsze w obsłudze niż te dla młodzieży czy osób znających się na technologii. Wybierzmy zatem prosty model, który pomoże nauczyć się obsługi nowinek technologicznych i pozwoli na komfortowe użytkowanie i korzystanie z niego. Sprawdźmy więc, jaki powinien być laptop dla emerytów i jakie laptopy Warszawa ma do zaoferowania osobom starszym.

 

Prosty model

Osoby starsze, które nie miały wcześniej styczności z laptopami, lecz pragną to zmienić, potrzebują prostego, nieskomplikowanego modelu, żeby szybko nauczyć się obsługi podstawowych funkcji. Aby zatem nie zniechęcić ani nie utrudnić użytkowania, wybierzmy model prosty, który działa wydajnie i obsługuje najważniejsze programy.

 

Duży ekran

Ekran powinien być duży, żeby nie było kłopotu z czytaniem małych literek. Im większy bowiem ekran i lepsza, optymalna rozdzielczość, tym tekst i wszystkie okna są większe, łatwiejsze do odczytania. Rozdzielczość natomiast powinna być w typie FullHD, co ułatwi obsługę laptopa i sprawi, iż komfortowo wszystko przeczytamy.

 

Lekkie laptopy Warszawa

Wielu seniorów prowadzi aktywny tryb życia, więc laptop powinien być do niego dopasowany, aby można było zabierać go ze sobą na wyjazdy. Najważniejsze jest wówczas, żeby nasze urządzenie było dość lekkie i ergonomiczne, aby każdy mógł spokojnie zmieścić go do walizki czy torby.

 

Energooszczędny

Jest to najważniejsza kwestia dla seniorów. Wysokie rachunki za prąd i duży koszt zakupu laptopa to spore obciążenie dla finansów emerytów. Postarajmy się zatem wybrać model, który jest energooszczędny, a więc pobiera mniej energii i rzadziej potrzebuje ładowania, ze względu na wytrzymałą baterię. Rzadsze ładowanie to oszczędność prądu i pieniędzy.

 

Podświetlana klawiatura

Bardzo ułatwi użytkowanie laptopów osobom starszym. Podświetlane na kolorowo literki, podkreślą je i pomogą odnaleźć tą właściwą, dlatego też warto pomyśleć o zakupie takowej pomocy, która znacznie ułatwi korzystanie z programu i np. pisanie.

 

Porządny dysk

Na dysku zapisują się wszystkie filmy, pliki, dokumenty, zdjęcia itp. Oczywistym jest, że pragniemy zapisywać ważne dla nas pamiątki czy też utrwalać piękne wspomnienia. Dlatego więc laptop powinien mieć wbudowany mocny, pojemny dysk, który pomieści wszystkie nasze wspominki. Zawsze też możemy dokupić pendrive’a, na który zgramy wiele z ważnych dokumentów. Oprócz tego, im większa pamięć, tym sprzęt szybciej działa, a więc nie będziemy musieli znosić ciągłego blokowania się i powolnego ładowania.

 

Wytrzymała bateria

Dzięki niej będziemy mieć dużo czasu na użytkowanie bez potrzeby ładowania laptopa. Zatem nie będzie musiał być stale podłączony do ładowarki, a więc nie wyłączy się po krótkim czasie z powodu wykończenia energii baterii.

 

Zakupy w sklepie z fachowymi doradcami – laptopy Warszawa

Zwłaszcza dla osób, które nie znają się na technologii, ważne jest, żeby ktoś im pomógł wybrać dobry, lecz tani laptop do korzystania na co dzień. Poprośmy o pomoc fachowca – sprzedawcę, ale powiedzmy, czego oczekujemy od wymagań sprzętu: pamiętajmy o dużym ekranie i energooszczędności. Laptopy Warszawa kupowane w asyście profesjonalnego doradcy to najlepszy pomysł na zakupy w salonie, dla emeryta, który mieszka w stolicy. Możemy jednak również zakupić laptopy Warszawa online. Zanim dokonamy zakupu, poprośmy członka rodziny, żeby wybrał najlepszy model razem z nami. Dzięki temu kupimy prosty i łatwy do obsługiwania sprzęt, który sprawi, iż będziemy mogli rozmawiać na odległość z bliskimi. I oczywiście zaimponujemy swym wnukom i dzieciom znajomością technologii i umiejętnością posługiwania się narzędziem, czyli laptopem.  Wybierzmy model laptopa uniwersalnego, idealnego do oglądania filmów czy też do odtwarzania prostych, istotnych dla nas zadań i opcji Internetowych.

 

 

 

Previous ArticleNext Article