Zdrowie i Uroda

Piękna skóra bez zmarszczek – czy znasz metody na jej uzyskanie?

Czas nie jest dla nas łaskawy – wraz z upływem lat nasza skóra starzeje się, co udowadniają coraz liczniejsze zmarszczki. Proces starzenia jest jednak bardziej złożony, a zmarszczki są jego finalnym efektem. Czy możliwe jest zahamowanie procesu starzenia i wygładzenie skóry? Jak sprawić, aby skóra twarzy była elastyczna, miękka i odporna na uszkodzenia?

Kwas hialuronowy – co musimy o nim wiedzieć?

Za piękny wygląd naszej skóry twarzy odpowiada kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest łączenie cząsteczek wody i zatrzymywanie ich w skórze. Z upływem lat ilość tego składnika w naszym organizmie spada, przez co cierpi nasza skóra – staje się mniej elastyczna, przesuszona, zmienia się jej kolor. Liczne koncerny kosmetyczne przekonują nas, że aby odwrócić ten proces wystarczy stosować konkretne kremy – to fałsz. Aby przywrócić skórze młodzieńczy wygląd konieczne jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.

W czym pomoże nam medycyna estetyczna?

Zabiegi medycyny estetycznej to dzisiaj szansa na to, aby przywrócić skórze młodość. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej możliwe jest przywrócenie skórze jędrności, elastyczności, wygładzenie zmarszczek. Jednym z chętniej wybieranych zabiegów jest również wypełnianie i konturowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Zabiegi nie wymagają specjalistycznego przygotowania, a efekty widoczne są od razu. Więcej o zabiegach przeczytać można na stronie karolinakusnierz.pl.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Do najchętniej wybieranych zabiegów zalicza się wypełnianie zmarszczek marionetkowych czy palacza przy pomocy kwasu hialuronowego. Osoby pragnące pozbyć się lwiej zmarszczki decydują się na zastosowanie botoksu, którego zadaniem jest upośledzenie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Możliwe jest także konturowanie i wyostrzanie owalu twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego.

Previous ArticleNext Article