Dom i Wnętrze

Gabinet dentystyczny w domu – czy to możliwe?

Wynajem lokalu pod gabinet stomatologiczny to duży koszt. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że obiekty znajdujące się w dogodnej lokalizacji zwykle są już zajęte. Właśnie dlatego coraz więcej osób pragnie otworzyć gabinet we własnym domu, czy też mieszkaniu. Jest to doskonały sposób na to, aby obniżyć koszt prowadzenia działalności.

Zmiana sposobu użytkowania obiektu

Oczywistym jest, że prowadząc działalność gospodarczą w mieszkaniu prywatnym musimy zmienić sposób użytkowania obiektu. Jego część przeznaczona jest do użytku publicznego. Należy zaznaczyć, że gabinet stomatologiczny musi spełniać rygorystyczne normy. W wielu przypadkach konieczna jest przebudowa domu. Ważne jest, aby lokal miał osobne wejście.

Planując otworzenie gabinetu stomatologicznego w domu warto poprosić jest o pomoc sprawdzoną ekipę remontową (https://www.awconstruction.pl/). Najlepiej, aby fachowcy posiadali doświadczenie w tego typu pracach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługi zostaną przeprowadzone rzetelnie.

Projekt lokalu użytkowego

Gabinet stomatologiczny musi być w pełni przystosowany do aktualnie obowiązujących standardów. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie projektu wnętrza. Wiele zależy od tego, jak dużą powierzchnię domu lub mieszkania możemy przeznaczyć pod gabinet. Musimy wydzielić poczekalnię, recepcję, sanitariaty, pomieszczenie zabiegowe, czy też socjalne.

Przedsiębiorstwo remontowe (www.awconstruction.pl) zadba o to, aby wszystkie prace zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami. Warto podkreślić, że gabinet będzie mógł zostać oddany do użytku dopiero wtedy, gdy sanepid wyrazi na to zgodę.

Kwestie formalne

Przedsiębiorstwo remontowe (www.awconstruction.pl) z pewnością doradzi nam, w jaki sposób załatwić sprawy formalne dotyczące przebudowy budynku. Jest to spore ułatwienie, gdyż większość osób nie ma w tym temacie żadnego doświadczenia. Warto jednak wiedzieć, że do załatwienia mamy również szereg formalności prawnych. Przede wszystkim wzrośnie podatek od nieruchomości – wynika to z faktu, że część budynku stanie się lokalem użytkowym.

Gabinet stomatologiczny musi zostać zgłoszony do rejestru zakładów opieki zdrowotnej. Ponadto należy zgłosić go do urzędu skarbowego oraz statystycznego. Na uwagę zasługuje fakt, że przekształcenie mieszkania objętego wspólnotą w lokal użytkowy może być problematyczne. W takim przypadku najlepiej skorzystać z wsparcia radcy prawnego. Nasza sytuacja musi zostać wnikliwie przeanalizowana. Plusem jest fakt, że nie musimy wymeldowywać się z mieszkania, w którym będzie prowadzony NZOZ.

Previous ArticleNext Article