Dom i Wnętrze

Podłoga w pokoju dziecięcym

Aranżując pokój dziecięcy każdy z rodziców wie, że powinien go urządzić z myślą o tym, iż ich pociech będzie w nim spędzać sporą część czasu. Wybrane wyposażenie powinno więc być bezpieczne oraz przystosowane do predyspozycji dziecka. Dobrze urządzony pokój sprawi, że maluch będzie chętnie w nim przebywał.

Panele podłogowe czy dywan?

Aranżując pokój dla dziecka, większość rodziców zastanawia się jakie wybrać wyposażenie: łóżka drewniane czy może sofy rozkładane, szafy czy komody, panele podłogowe czy dywan.
Podłoga w pokoju dziecięcym jest miejscem, gdzie dziecko spędza dużo czasu, przede wszystkim podczas zabawy w trakcie, której biega, chodzi, siedzi, leży oraz skacze. Aktywność, którą maluch wykonuje na podłodze wymaga aby była ona bezpieczna oraz praktyczna. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego jest wykonana posiada atesty, jest odporna na zarysowania oraz nie sprawi problemu w utrzymani czystości.
W większości aranżacji w pokoju dziecięcym dotrzeć można panele podłogowe, nieco rzadziej cała powierzchnia pokryta jest dywanem. Położenie panel jest droższym, ale trwalszym rozwiązaniem, natomiast dywan to materiał, na którym trudniej utrzymać porządek. Istotne jest także, aby zastosować klej z atestem oraz odpowiedni lakier- który nie wydziela szkodliwych oparów.

Previous ArticleNext Article