Ciekawe

Urządzamy pokój dla przedszkolaka!

Pokój dla dziecka powinien spełniać kilka ról – przede wszystkim jest to sypialnia, w której dziecko odpoczywa, relaksuje się i ma czuć się bezpiecznie. To także pomieszczenie do zabaw i nauki – powinno być dopasowane do wieku dziecka. Pokój przedszkolaka w oczach dziecka to bezpieczna przystań, gdzie może oczekiwać wsparcia, ciepła i miłości – rodzice powinni o tym pamiętać i zadbać o to, aby spełnić te oczekiwania.

Kolorystyka, światło!

Podstawą jest dobranie odpowiedniej kolorystyki – nie przejmujmy się opiniami, że dziewczynki lubią kolor różowy, a chłopcy niebieski. Nie sugerujmy się także zdaniem, że pomieszczenia powinny być wypełnione jasnymi, ciepłymi kolorami. Ważne jest, aby pomieszczenie było jasne – w tym celu używajmy pastelowe kolory, bez względu na ich chłodny czy ciepły odcień. Najmodniejsze są obecnie kolory lawendy, mięty, pistacji, pudrowego różu. Ich połączenie może dać naprawdę zaskakujący efekt! Zadbajmy także o to, aby w pokoju znalazło się jak najwięcej naturalnego światła. Zasłanianie okien firanami oraz zasłonami jest już całkowicie niemodne – zamiast tego postawmy na rolety rzymskie. Można kupić je z ciekawymi wzorami, np. nawiązującymi do postaci z bajek.
Oryginalną opcją w przypadku pokoików dziecięcych jest zastosowanie farb tablicowych zamiast klasycznych farb czy tapet. Taka farba pozwala na rysowanie po ścianie i kolejno na ścieranie malunków kiedy tylko znudzą się dziecku. Z pewnością taka tablica pobudzi kreatywność

Odpowiednie meble

W pokoju malucha nie może zabraknąć wygodnego łóżka, stoliczka do rysowania czy malowania oraz miejsc do przechowywania zabawek. W ostatnim przypadku możemy postawić na plastikowe pudełka zamykane na wieka, które idealnie sprawdzą się do przechowywania klocków, kredek. Bez problemu schowamy je do szafy czy pod łóżko.
O projektowaniu pokoju dla dziecka dowiedz się więcej w naszym biurze projektowym: doradztwo projektowe – Masa Architekci Katowice.

Previous ArticleNext Article