Ciekawe

Nowoczesne szkolenia on-line

Podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych to coraz powszechniejszy obowiązek, nie tylko w dużych korporacjach, ale i znacznie mniejszych firmach o zasięgu regionalnym. Osoby decydujące się na dodatkowe kursy i szkolenia są świadome, że poprzez podnoszenie swoich kwalifikacji mogą one znacznie swobodniej czuć się na własnym stanowisku, jak również mogą aplikować o podwyżki, awanse. Pracodawcy wyczuwają ten trend – wielu z nich oferuje swoim pracownikom liczne kursy i szkolenia, opłacane z firmowego budżetu – grzechem jest z nich nie skorzystać.

Placówki kształcenia ustawicznego

Inną formą dokształcania jest korzystanie z możliwości jakie dają placówki kształcenia ustawicznego. Tego rodzaju szkoły przyjmują osoby dorosłe i pozwalają im nie tylko na rozwijanie konkretnych umiejętności, ale również przekwalifikowanie się czy nadrobienie lat szkolnych. Placówki takie oferują kursy odbywające się w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym – to spore ułatwienie dla osób pracujących czy wychowujących dzieci. Konkretne kursy kończone są państwowymi egzaminami lub też testami sprawdzającymi wiedzę. Pozytywne wyniki uprawniają do odebrania dyplomu ukończenia kursu. Takie zajęcia również często są dofinansowywane przez pracodawców.

Kursy on-line

Coraz popularniejszą metodą na doszkalanie się jest korzystanie z internetowych platform e-learningowych. Zasada ich działania jest prosta – użytkownicy pragnący skorzystać z danego materiału muszą wcześniej zapłacić – wraz z zaksięgowaniem wpłaty materiały w formie video są przypisywane do ich konta, najczęściej bezterminowo. Jakie kursy internetowe cieszą się największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to kursy grafiki komputerowej (Photoshop, Lightroom), ale również szkolenie online Revit, SCADA i wiele innych. Kursy można ściągnąć na swój prywatny komputer.

Previous ArticleNext Article