Technologia

Renowacja podłóg – czy to zadanie tylko dla specjalistów?

Wiele lat temu położyłeś w mieszkaniu parkiet, a ostatnio doszedłeś do wniosku, że przydałoby się go odnowić? Czy warto to zrobić we własnym zakresie, czy też lepiej poszukać firmy świadczącej takie usługi?

Parkiet to dobry wybór – jest inwestycją na wiele lat. Jeżeli wybrałeś właśnie taką podłogę do swojego mieszkania, musisz mieć świadomość, że ten rodzaj posadzki – jak każdy inny – wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Poza cyklicznym odkurzaniem czy myciem parkietu przy użyciu specjalnych, delikatnych środków czyszczących, raz na kilka lat konieczne jest przeprowadzenie renowacji. Czy warto ją wykonać samodzielnie?

Cyklinowanie – czy wiesz, co to jest?

W trakcie użytkowania parkietu powstają na nim drobne rysy i uszkodzenia. Szczególnie widoczne jest to w pomieszczeniach, po których mieszkańcy chodzą w butach. Skazy można zauważyć również w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych, np. salonie. Aby parkiet znów wyglądał tak, jak w dniu jego położenia, wcale nie trzeba go wymieniać – wystarczy przeprowadzić cyklinowanie.

Cyklinowanie podłogi wcale nie jest zadaniem łatwym. Potrzebna jest do tego przede wszystkim wiedza. Konieczne jest m.in. usunięcie zniszczonej warstwy parkietu. Do tego niezbędne są specjalistyczne urządzenia. Większość właścicieli mieszkań nimi nie dysponuje, a ich zakup – aby odnowić raz na kilka lat posadzkę w domu – nie jest opłacalnym rozwiązaniem.

Postaw na specjalistów – będzie taniej

Jesteś zainteresowany przeprowadzeniem renowacji parkietu? Zamiast sprawdzać ceny sprzętu niezbędnego do cyklinowania, poszukaj w swojej okolicy specjalistów. To rozwiązanie tańsze, które również eliminuje kłopot z przechowywaniem zakupionych urządzeń. Gdzie szukać specjalistów?

Mieszkając w województwie mazowieckim, możesz zgłosić się m.in. do firmy „Makowiecki Stolarstwo”. Ponad 20 lat doświadczenia w branży gwarantuje, że twoja podłoga po cyklinowaniu będzie prezentować się jak nowa. A skoro możesz oszczędzić, to czemu nie skorzystać z takiej możliwości?

Zainteresowany usługami? Więcej na: Cyklinowanie parkietu – Makowiecki-Stolarstwo.pl

Previous ArticleNext Article