Ciekawe

Rodzaje suszarek do włosów

Większość kobiet w wyposażeniu swojej łazienki znajdzie urządzenia, które pomagają w pielęgnacji włosów. Jednym podstawowym z nich jest suszarka, która umożliwia modelowanie oraz stylizację fryzur, a oprócz tego spełnia jeszcze jedną – ważniejszą rolę – mianowicie suszy mokre włosy. Suszarki można podzielić na profesjonalne używane w salonach fryzjerskich, turystyczne wykorzystywane podczas podróży oraz te stosowane do użytku domowego.

Salon fryzjerski w domu?

Oczywistym jest, że profesjonalne zakłady w swoim wyposażeniu posiadają urządzenia oraz artykuły fryzjerskie najwyższej jakości. Jednak wybierając suszarkę, z której będziemy korzystać tylko i wyłącznie w domu wystarczy zakupić urządzenie, które będzie miało nieco słabszy silnik od tych stosowanych przez wiele godzin w zakładach fryzjerskich. Podczas zakupu szczególna uwagę należy zwrócić na moc suszarki.

Moc 1000 do 2300 W

Na rynku producenci oferują suszarki o mocy od 1000 do 2300 W. Na domowe potrzeby zdecydowanie wystarczy moc do 1600 W. Częste suszenie włosów suszarką o dużej mocy źle wpływa na ich kondycję i powoduje przesuszenie. Osoby, które mają cienkie lub krótkie włosy, powinny stosować suszarki o mocy do 1400 W. Modele suszarek używanych w salonach fryzjerskich posiadają większą moc oraz możliwość regulacji siły nawiewu.

Previous ArticleNext Article