Biznes

Szkolna wycieczka do krajów Europy Zachodniej

Każdy z nas z czasów szkolnych pamięta organizowane w klasach wycieczki. Jako uczniowie nie mogliśmy doczekać się wspólnego wyjazdu wraz z koleżankami. Najczęściej wyjazdy organizowane były do miejscowości górskich. Współcześnie wiele się zmieniło – głównie przez oczekiwania młodych osób oraz znacznie szersze możliwości organizacyjne.

Organizowanie wycieczki szkolnej zaczyna się od wybrania destynacji oraz określenia wstępnych kosztów. W koszty wyjazdu wchodzi: wynajem busów lub autokaru, zakwaterowanie, wyżywienie, zwiedzanie (ceny biletów). Młodzi ludzie często lubią mieć przy sobie także dodatkowe kieszonkowe, jednak jest to indywidualna kwestia ich rodziców. W przypadku podróży do miejscowości leżącej w Polsce transport krajowy nie będzie wielkim obciążeniem finansowym dla portfeli rodziców dzieci. Koszty dzielone na kilkanaście osób lub więcej pozwalają na spore oszczędności. Problemy mogą pojawić się kiedy wycieczka organizowana jest w docelowej miejscowości leżącej poza granicami Polski. W takich przypadkach opłacamy nie tylko kierowcę i pojazd, ale również ilość przejechanych kilometrów oraz ewentualne opłaty drogowe (winiety, etc). Wycieczka zagraniczna może okazać się nieco droższa, jednak na polskim rynku nie brakuje firm, oferujących atrakcyjne ceny dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Firmy te zatrudniają doświadczonych kierowców oraz wynajmują busy i autokary o wysokim standardzie.

Poszukiwanie zakwaterowania

Zakwaterowanie to istotny element organizacji wycieczki. Musimy pamiętać, że miejsce to powinno być bezpieczne i spełniać podstawowe normy sanitarne. Uczniowie powinni być rozlokowani w pokojach 3-6 osobowych z dostępem do łazienek. Dodatkowo warto zainteresować się, czy jako opiekunowie dużej grupy nie przysługują nam jakiekolwiek zniżki.

Tłumacz

Normą jest, że większość z nas posługuje się – przynajmniej w stopniu podstawowym – językiem angielskim. Kiedy jednak wyjeżdżamy do kraju takiego jak Niemcy czy Holandia dobrze mieć przy sobie doświadczonego tłumacza, który w razie problemów szybko i sprawnie pomoże załatwić wszelkie urzędowe trudności.

Szukasz idealnego sposobu na szybki transport do jednego z europejskich krajów? Sprawdź nasza ofertę – bus Anglia, bus Francja! Jeśli interesuje Cię wynajem komfortowych busów i wyjazd za granicę nasza oferta z pewnością spełni Twoje oczekiwania – bus Belgia, bus Niemcy, bus Holandia.

Previous ArticleNext Article