Dom i Wnętrze

Ukryte koszty w wyposażaniu łazienki

Łazienka w większości domów jest niewielkim pomieszczeniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezwykle potrzebnym i ważnym. Jego wyposażenie wiąże się ze sporymi kosztami. Niektóre są oczywiste. Wiadomo, że trzeba zaopatrzyć się w podstawową armaturę – umywalkę, sedes, kabinę prysznicową lub wannę. Są jednak takie koszty, których w pierwszej kolejności nie bierzemy pod uwagę, a również są bardzo istotne i zabierają sporą część budżetu w ostatecznym rozrachunku. O jakich elementach mowa?

Baterie łazienkowe

Każdy dobrze pamięta o tym, że do łazienki trzeba zakupić umywalkę. Często jednak zapominamy, że do wielu z nich nie są dołączone baterie łazienkowe – lazienki-szydlowski.pl. To dodatkowy wydatek, na który powinniśmy zrobić miejsce w budżecie.

Z brodzikiem czy bez

W podobnego rodzaju pułapkę można wpaść wybierając brodzik. Porównując ze sobą różne modele, również cenowo, sprawdźmy, czy zawierają one w zestawie brodzik. Jeśli nie, czeka nas dodatkowy spory wydatek.
To samo dotyczy również baterii łazienkowych czy deszczownic – rzadko są one zawarte w podstawowym zestawie, którego cenę widzimy wytłuszczoną na sklepowej wystawie.

Lustro i szafki

Kosmetyki, akcesoria, suszarka do włosów czy środki higieniczne – w łazience znajduje się wiele przedmiotów, które musimy gdzieś pochować. Przydają się do tego szafki. Warto więc zaplanować dla nich miejsce w łazienkowym budżecie.
Niezbędnym akcesorium w każdej łazience jest również lustro. Dzięki niemu mamy pewność, że równo ogoliliśmy twarz albo nasz makijaż jest staranny. Duże lustro też nie należy do małych inwestycji i również powinniśmy odłożyć na nie trochę pieniędzy.

Baterie łazienkowe, brodzik prysznicowy, szafki czy lustro – to tylko niektóre z wydatków, o których w pierwszej chwili nie myślimy, kiedy planujemy wyposażenie łazienki. Jednak po podliczeniu kosztów może się okazać, że stanowią całkiem pokaźny procent łazienkowego budżetu. Należy do nich oczywiście doliczyć również niewielkie sprzęty i akcesoria – kosz na brudną bieliznę czy suszarkę do włosów.

Previous ArticleNext Article