Technologia

Czy warto korzystać z oryginalnych tuszy?

Drukarka nie należy już do drogich czy niedostępnych sprzętów. Dzisiaj znajduje się w niemalże każdym gospodarstwie domowym. Drukarki atramentowe należy jednak uzupełniać tuszami. Tymczasem oryginalne tusze do drukarki, które poleca producent są dość drogie. Wiele osób decyduje się więc na kupno tańszych zamienników. Czy warto to robić? Dlaczego nie zawsze musi to być tak korzystne rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać?

Cena

Nieoryginalne zamienniki są oczywiście znacznie tańsze niż tusze polecane przez producenta. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ich zakup.

Gwarancja

Większość producentów zaleca korzystanie z oryginalnych tuszy do drukarki. W bardzo wielu przypadkach jest to nawet warunek korzystania z umowy gwarancyjnej. Jeśli więc używamy nieoryginalnego tuszu i coś stanie się z naszą drukarką, nie możemy jej reklamować, nawet jeśli uszkodzenie nie ma nic wspólnego z używanym tuszem.

Jakość wydruku

Oryginalne tusze dają nam gwarancję wysokiej jakości wydruków. Z zamiennikami nie zawsze tak jest. Być może nie odczujemy różnicy, jeśli drukujemy jedynie czarno-białe teksty. Jeżeli jednak chcemy wydrukować w domowych warunkach zdjęcie czy grafikę, bardzo możliwe, że tani zamiennik nie zapewni nam tak dobrej jakości wydruku jak oryginał.

Życie sprzętu

Tusze do drukarki, które poleca jej producent mają zapewnić nie tylko ładne wydruki, ale również długie życie drukarki. Są one specjalnie dopasowane do danego modelu i zoptymalizowane w ten sposób, aby nie niszczyć sprzętu.
Producenci zamienników zwykle nie dają takiej gwarancji. Zdarza się, że pod wpływem niedopasowanego tuszu drukarka niszczy się – albo nagle przestaje drukować albo powoli ulega procesom zniszczenia.

Zamiennik zamiennikowi nierówny i na rynku nieoryginalnych tuszy na pewno znajdziemy też takie świetnej jakości, które zapewnią piękne wydruki i nie zniszczą naszego sprzętu. Przez zakupem konkretnego tuszu najlepiej jest dowiedzieć się o nim czegoś więcej, poczytać na jego temat lub popytać osób, które już z niego korzystały.

Previous ArticleNext Article