Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękny taras

Czas spędzony na świeżym powietrzu to doskonała inwestycja w nasze zdrowie – w tym czasie nasz organizm ma szanse się dotlenić, zregenerować. Otoczenie zielni wpłynie kojąco na nasz umysł i sprawi, że poczujemy się zrelaksowani. Nie musimy jechać do lasu czy parku, aby cieszyć się bliskością natury. Wystarczy odpowiednio zaaranżowany taras!

Zadaszony taras – krok w stronę wygody!

Zazwyczaj podczas aranżowania tarasu skupiamy się przede wszystkim na kupnie mebli oraz dodatków. Na sam koniec zostawiamy sobie decyzję o sposobie zadaszenia. Warto odwrócić ten proces i aranżowanie tarasu zacząć właśnie od ochrony przed słońcem. Najlepszym obecnie rozwiązaniem są nowoczesne tarasole oferowane na stronie tarasola.pl.

Czym jest tarasola? Tarasola to funkcjonalne zadaszenie tarasu, które nie tylko skutecznie ochroni nas przed silnym słońcem, ale przede wszystkim zmieni estetykę otoczenia i sprawi, że taras zmieni całkowicie swój charakter.

Jak zbudowana jest tarasola?

Konstrukcja tarasoli opiera się na aluminiowych, antykorozyjnych profilach, których kolor może być wybrany z palety ponad 200 klasycznych barw lub też kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji projektanci ukryli system odprowadzania wody. Na szczycie tarasoli umieszczony jest składany dach. Konkretne modele tarasoli posiadają dachy z tkaniny technicznej lub też z aluminiowych lameli. Oba rodzaje są całkowicie wodoodporne, zabezpieczone przed nagrzewaniem i wnikaniem kurzu. Nawet po wielu latach użytkowania nie tracą one koloru.

W okresie jesiennym tarasola może być uzupełniona o szereg elementów, które pozwolą na spędzanie czasu na tarasie również w czasie chłodniejszy dni. Wśród chętnie wybieranych dodatków wymienia się panele boczne, których zadaniem jest ochrona przed chłodnymi podmuchami wiatru. Drugą opcją są promienniki ciepła, które pozwolą zachować przyjemną temperaturę pod tarasolą.

 

Previous ArticleNext Article