Turystyka

Wakacje nie z tej ziemi – egzotyka na wyciągnięcie ręki

Zima to najlepszy okres na zaplanowanie wakacji swojego życia – w tym czasie wiele biur podróży oferuje swoim klientom wyjątkowe oferty wypraw egzotycznych do miejsc takich jak Seszele, Dominikana, Meksyk czy Indonezja. Wycieczki te nie należą do najtańszych, jednak z pewnością pozostawiają niezatarte wrażenia. Które zakątki świata prezentują sobą najwspanialsze walory turystyczne? Oto krótka lista!

Indonezja – egzotyka oraz wspaniałe widoki

Wyspy Indonezji to przede wszystkim Jawa i Sumatra. Stolicą Indonezji jest kosmopolityczna Dżakarta. Podróż do Indonezji na pewno nie jest krótka, jednak wspaniała atmosfera, doskonałe jedzenie oraz liczne atrakcje z pewnością są w stanie zrekompensować wszelkie niedogodności. Podczas pobytu w Indonezji z pewnością warto skorzystać z możliwości nurkowania czy rejsów statkami ze szklanym dnem. Dzięki temu możliwe staje się bliższe poznanie

Dominikana – raj na ziemi!

Republika Dominikańska jest drugim co do wielkości państwem na Morzu Karaibskim. Dominikana leży na wyspie, zajmując jej ⅔ powierzchni – reszta to terytorium Haiti. Dominikana jest cenionym ośrodkiem turystycznym – turyści z całego świata ściągają tu w poszukiwaniu pięknych plaż, oryginalnej kuchni oraz niezapomnianych wrażeń. Dominikana posiada niezwykle bogatą bazę noclegową dla turystów. To jednak nie jedyny plus – przede wszystkim Dominikana to szansa na spędzenie niezapomnianego urlopu w rajskich warunkach. Co czeka na turystów przybywających na wyspę? Przede wszystkim wiele słońca i możliwość wygrzewania się na malowniczych plażach. Osoby aktywne mogą zakosztować nurkowania i poznawania wspaniałej, morskiej flory i fauny. Dodatkowo wyjątkową atrakcją jest możliwość żeglowania i poznawania okolicznych wysp. Osoby aktywne mogą skusić się również na wypróbowanie swoich sił w windsurfingu oraz kitesurfingu.

Chiny – Państwo Środka

Chiny są tak olbrzymim krajem, że jego zwiedzanie zajęło by znacznie więcej czasu niż klasyczny urlop. Biura podróży oferują wycieczki objazdowe po konkretnych kantonach oraz możliwość zapoznania się z największymi atrakcjami: Murem Chińskim, zabytkowymi świątyniami w Pekinie, widokiem wspaniałych, majestatycznych gór.

Previous ArticleNext Article